„Zábava skončila,“ hřímá Le Penová. Dětem uprchlíků bez povolení zakáže školu

Autor: ČTK,abo - 
8. 12. 2016
20:55

Šéfka francouzských nacionalistů Marine Le Penová hodlá zakázat chození do školy dětem cizinců, kteří ve Francii pobývají neregulérně. Cizinci s povoleným pobytem pak mají platit školné. Le Penová dnes agentuře AFP řekla, že tato opatření hodlá prosadit, pokud bude příští rok zvolena prezidentkou.

„Nemám nic proti cizincům, ale říkám jim: ‚Přijedete-li do naší země, nečekejte, že si vás bude někdo brát na starost, pečovat o vás a vaše děti vzdělávat zdarma. Zábava skončila‘,“ prohlásila před novináři předsedkyně strany Národní fronta.

Le Penová také řekla, že školné se po cizincích požaduje v řadě zemích světa. V současnosti mají ve Francii všechny děti právo na bezplatné vzdělání bez ohledu na imigrační status rodičů. Neregulérní přistěhovalci mohou využívat bezplatné péče po třech měsících pobytu, uvedla AFP.

Šéfka francouzské Národní fronty Marine Le PenováŠéfka francouzské Národní fronty Marine Le Penová | 

Le Penová, která by se podle průzkumů měla probojovat do druhého kola prezidentských voleb, také kritizovala, že sociální pomoc pro seniory mohou využívat za určitých podmínek i někteří přistěhovalci. Svoje záměry zdůvodnila tím, že neregulérní přistěhovalci neplatí ve Francii daně, ani nepřispívají do systému sociálního zabezpečení.

Doporučujeme
salto ( 9. prosince 2016 09:07 )

To není problém jenom Francie, ale nás všech a je třeba se proti tomu tvrdě postavit, jinak naše děti a vnuci budou zotročeni

666provas ( 9. prosince 2016 06:53 )

Naprostý souhlas jen dávku z kulometu každému muslimskemu praseti dát zadarmo.

dzambulka007 ( 8. prosince 2016 23:05 )

Správně, Mařenko. A pak hezky zakázat islám, vyhostit veškerou pakáž, zbourat mešity, zakázat typické oblečení.

repelos ( 8. prosince 2016 22:04 )

Ta nejpodstatnější věta zní..kolik obyvatel Afriky a Asie migrujících do Evropy je pro vás,pro Merkelovou,Brusel,Sorose atd.,dost aby jste cítili ten slastný pocit nad dobře vykonanou prací? Mohou to být i třeba 3 miliardy,kdy řeknete STOP !!VÍC UŽ SE DO ISLÁMSKÉ EVROPY NEVEJDE? Na to STOP totiž nemáte žádnou páku dnes a zároveň pracujete na tom že zítra se vás většinová islámská populace Evropy už ani ptát nebude a smete vás z povrchu zemského jako příliš inteligentní moralisty,zbytečné kecaly a zbabělce bez vlastní hrdosti.

repelos ( 8. prosince 2016 22:01 )

Proslov nového šéfa OSN Antónia Guterrese na Lisabonském summitu „Evropská vize" před cca 14 dny, prohlásil: "Imigrace není problém,ale pro EU řešení.Evropské národy nemají právo kontrolovat svoje hranice!Musí vpustit do země houfy těch nejchudobnějších lidí na světě.Evropští politici se nemají ohlížet na volební cyklus a krátkodobé priority,proto nesmí brát v úvahu odmítavé postoje proti imigraci obyvatel svých zemí." Ale až jich tady bude víc, stačí signál a ani Sobotkova rodina nestihne nikam zdrhnout. A pak - JEN POČKEJ, SOBOTKO !!!!!!!!!!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa