Měli sedět s fotbalisty v letadle smrti. Náhoda jim ale zachránila život

 • Autor: Alexandr Božilov - 
  1. 12. 2016
  19:00

  Příběh jako z filmu Nezvratný osud prožili čtyři muži. Měli totiž sedět na palubě letadla, které se v pondělí i s fotbalovým týmem Chapecoense zřítilo nedaleko kolumbijského města Medellín. Na poslední chvíli však změnili své plány a osudného letu se nezúčastnili. Co jim s největší pravděpodobností zachránilo život?

 • 1.Zákonodárci pomohlo pracovní vytížení

  Jedním z těch, se kterými si osud krutě zašpásoval, je Gelson Merisio. Zákonodárce z brazilského státu Santa Catarina a vášnivý příznivec místního fotbalového klubu Chapecoense měl v úmyslu cestovat s hráči na první finálový zápas druhé nejprestižnější klubové soutěže v Jižní Americe. Na osudnou cestu do Medellínu se však nakonec kvůli pracovním povinnostem nevydal.

  Gelson Merisio, zákonodárce z brazilského státu Santa Catarina a vášnivý příznivec místního fotbalového klubu Chapecoense, také na poslední chvíli změnil plány, což mu pravděpodobně zachránilo život.Gelson Merisio, zákonodárce z brazilského státu Santa Catarina a vášnivý příznivec místního fotbalového klubu Chapecoense, také na poslední chvíli změnil plány, což mu pravděpodobně zachránilo život. | 

  „Plánoval jsem cestovat s týmem, ale rozhodl jsem se to zrušit, protože mám tento týden spoustu práce,“ napsal Merisio na svém facebookovém profilu. Později, když se o tragické havárii letadla dozvěděl, vzdal poctu všem obětem.

 • 2.Novinář přepustil místo kolegovi

  Také novinář Ivan Carlos Agnoletto měl být původně na palubě letadla. Své místo ovšem na poslední chvíli přenechal kolegovi Gelsonu Galliottovi. „Měl jsem tam letět, ale můj kolega vždy snil o tom, že se podívá na finále poháru. Když jsem mu řekl tu novinku, že může letět místo mě, byl štěstím bez sebe: ,Vážně? Vážně pojedu?‘ Byl to zkrátka jeho sen,“ svěřil se nešťastný Agnoletto novinářům.

  Ivan Carlos Agnoletto, novinář, který místo ve zříceném letadle na poslední chvíli přenechal svému kolegovi.Ivan Carlos Agnoletto, novinář, který místo ve zříceném letadle na poslední chvíli přenechal svému kolegovi. | 

  O nehodě letadla se dozvěděl ve chvíli, kdy jeho žena začala dostávat řadu telefonátů, ve kterých jí lidé vyjadřovali soustrast.

  „Cítil jsem se, jako bych právě zemřel. Zapnul jsem televizi a uviděl jsem to havarované letadlo,“ dodal nešťastný novinář.

 • 3.Starosta a klubový funkcionář zmeškali let

  Na palubě osudového letu měli být také starosta města Chapeco, ze kterého fotbalový tým pochází, Luciano Buligon a předseda vedení klubu Plinio David de Nes Filho. Oba ale zmeškali let, protože se zdrželi na jednání ve městě Sao Paulo.

  Luciano Buligon, starosta města Chapeco, ze kterého pochází fotbalový klub Chapecoense.Luciano Buligon, starosta města Chapeco, ze kterého pochází fotbalový klub Chapecoense. | 

  „Jen Bůh to může vysvětlit,“ řekl zdrcený Buligon lokálnímu deníku Globo. „Je to největší tragédie, jaká mohla Chapeco potkat. Všichni jsme tu euforii prožívali společně s naším klubem,“ dodal starosta.

 • 4.Přežilo jen šest lidí ze 77. Ještě nemají vyhráno

  Pondělní pád letadla bolivijské společnosti LaMia přežilo pouze šest ze 77 lidí na palubě. Na živu zůstali tři fotbalisté, dva členové posádky a jeden novinář. Zdravotní stav některých přeživších zůstává vážný. Příčiny neštěstí se stále vyšetřují. Důkazy ale naznačují, že zřícenému stroji došlo palivo.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa