Ozbrojenec zaútočil na „pečovatelák“ pro mnichy, podřízl jeptišku a prchá

Autor: ČTK,mib - 
25. 11. 2016
06:34

Ozbrojenec v Montferrier-sur-Lez na jihu Francie ve čtvrtek pozdě večer vtrhl do domova pro seniory, kde bydlí řeholníci. Jeho obyvatele se bezpečnostním jednotkám podařilo evakuovat. Policisté podle agentury Reuters v areálu nalezli mrtvou ženu, údajně jeptišku, a po útočníkovi nadále pátrají. Motiv činu znám není.

„V této fázi nic nenasvědčuje tomu, že by to byl teroristický akt,“ citoval Reuters svůj zdroj. Jedinou zatím známou obětí je podle úřadů nejspíš jeptiška. Podle serveru Daily Mail jí útočník podříznul hrdlo, žena předtím kontaktovala policii.

„Bezpečnostní jednotky evakuovaly obyvatele, zhruba sedmdesát. Jsou v pořádku a v bezpečí,“ citoval Reuters neupřesněného místního představitele.

Maskovaný útočník, který je na útěku, byl podle informací listu Le Figaro vyzbrojen nožem a brokovnicí s krátkou hlavní. V pečovatelském domě, do kterého vnikl, žijí řeholníci. Domov pro seniory měl ostrahu, útočník ji spoutal.

Doporučujeme
tarzanzroduopic ( 25. listopadu 2016 09:27 )

Tento Váš koment mi úplně rozjasnil chmurné myšlenky po přečtení tohoto článku. Myslím že máte pravdu a brzy se to stane, ale ještě hodně krve poteče, než se Evropa vzbudí. Ale pak se karta obrátí a bude se účtovat. Tímto jenom muslimové docílí, že je budou všichni nenávidět. A doufám, že potáhnou i tihle zrádní novináři co tutlají a bojí se napsat pravdu, pro to že všichni dobře víme, z jakých příčin byla zavražděna a co za etnikum to udělalo...

prycsnima ( 25. listopadu 2016 09:19 )

 Už aby tady bylo stěhování národů opačným směrem. Doufám že se dočkám toho až potáhnou zpátky k velbloudům a bez pardonu všichni,a politici co sem ten ksindl natahali s nima!

malinak ( 25. listopadu 2016 08:43 )

 Zadnej starch lidi. ....nebude to v casovem horizontu dlouho trvat, a frajeri budou litovat, ze vlezli do jamy lvove. Do te, kde se v dejinach odehravaly ty nejhorsi valky od nepameti. .....budou zdrhat zpatky, az se jim bude za ***ema prasit. ....samozrejmne jen ti Co budou stacit. ...zbytek Evropane zadupou do zeme

mrkevmrkev ( 25. listopadu 2016 08:14 )

U nás to nařídila Sobotkovi Merkelová. Přijela do Čech někdy v září-říjnu a od té doby je v Praze, ale podle ohlasů, i v jiných městech a městečkách zvýšený počet černochů, chlapů s vousy, tmavých mladíků s kapucemi přes hlavu, kteří se drží v hloučcích. Další varianta je - dostanou dávky v Německu a pronajímají si byty tady v Čechách. Okouknou cvrkot, jak žijeme, dají vědět známým a budou se sem stěhovat. Prachy, prachy, pro ně uděláme cokoliv.

mrkevmrkev ( 25. listopadu 2016 08:08 )

Fuj, to se mi ulevilo. Dle zpráv na jiném médiu se nejednalo o teroristu.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa