Turci dál prchají před Erdoganem. V Německu hlásí prudký nárůst žádostí o azyl

Autor: ČTK - 
18. 11. 2016
07:08

Počet Turků, kteří v Německu chtějí získat azyl, v posledním roce prudce vzrostl. Od ledna do října požádalo v Německu o azyl 4437 tureckých občanů, což je dva a půlkrát více než za celý loňský rok. Informovala o tom v pátek německá mediální skupina Funke Mediengruppe s odvoláním na vládní statistiku.

V prvním pololetí letošního roku bylo v Německu registrováno každý měsíc kolem 350 tureckých žádostí o azyl a poté počty rostly až na zhruba 485 žádostí v říjnu.

V polovině července provedla část armády v Turecku neúspěšný pokus o převrat, po němž turecké úřady začaly s rozsáhlými čistkami. O práci přišlo přes 100 000 lidí, včetně soudců, policistů, prokurátorů či učitelů. Více než 30 000 lidí skončilo ve vězení.

Narůstající trend v počtu tureckých žádostí o azyl očekává mluvčí poslanecké frakce CDU/CSU pro otázky vnitřní bezpečnosti Stephan Mayer. Ten také nyní kritizoval nedávné prohlášení z německého ministerstva zahraničí, že země je připravena pomoci oponentům tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Nemůžeme vyřešit problémy Turecka tím, že sem pozveme všechny kritiky tamního režimu, aby žádali o azyl,“ řekl Mayer. A dodal, že to je přesně to, co si Erdogan přeje, totiž „aby zmizela opozice“.

Zveřejnění statistiky mediální skupinou Funke Mediengruppe přichází jen dva dny poté, co se v tisku objevila informace, že o azyl v Německu požádalo několik tureckých vojáků ze základny NATO v Ramsteinu.

Doporučujeme
Samo ( 18. listopadu 2016 09:52 )

Je třeba Erdoganovo Turecko vyobcovat z NATO, naopak hlídat hranice s Tureckem a nepustit ven ani jednoho nelegálního imigranta a začít naopak otevřeně podporovat Kurdy v jeich snaze o vytvoření samostatného Kurdistánu. Erdoganovo Turecko vede stejnou politiku jako Putinovo Rusko a jejich politika vede k následné destabilizaci Evropy. Jak se říká, jsou to sousedi se kterýma si rozumíme, ale pozdaleky a zadobře.

salto ( 18. listopadu 2016 09:29 )

Utíkají před Erdoganem? Tím Erdoganem, který je naším pevným spojence v NATO? Divné, divné - ti prchající Turci se snad pomátli na rozumu

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa