Britové se zákonů Evropské unie jen tak nezbaví: Rušit se budou postupně

Autor: ČTK,ula - 
1. 10. 2016
21:11

Veškerá legislativa pramenící z členství v Evropské unii zůstane i po takzvaném brexitu součástí právního řádu Spojeného království. Teprve v následujících letech se bude postupně revidovat a nepotřebné zákony se budou rušit. Podle britské televizní stanice ITV to hodlá v neděli u příležitosti zahájení konference své Konzervativní strany v Birminghamu oznámit britská premiérka Theresa Mayová.

Podle ITV Mayová oznámí, že evropská legislativa zůstane součástí britského právního řádů na základě zvláštního zákona. Směrnice a nařízení, které vláda po odchodu Británie z evropského bloku uzná za nepotřebné, bude rušit postupně. Okamžikem odchodu Británie z EU tak podle ITV nepřestanou v Británii automaticky platit všechna pravidla EU a jednotného trhu.

Snaha uklidnit investory


Důvodem rozhodnutí rušit nepotřebnou evropskou legislativu postupně je podle ITV snaha uklidnit investory, kteří si budou moci být nadále jistí, co je a co není zákonné ve vztahu k jejich produktům či zaměstnancům. Mayová chce podle televizní stanice rovněž ujistit zaměstnance, že jejich pracovní místa nebudou okamžikem brexitu méně jistá.


Mayová dosud neuvedla, kdy chce spustit článek 50 lisabonské smlouvy, který formálně zahájí přinejmenším dvouleté „výstupní“ rozhovory. Dává ale dlouhodobě najevo, že letos to navzdory přání mnoha evropských lídrů nebude.

Hlasování Britů o výstupu z EU ve fotografiích:

 

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud