Muž ve vlaku zaútočil nožem i hořlavinou. Mezi sedmi zraněnými je i dítě (6)

Nedaleko městečka Salez zaútočil ve vlaku neznámý muž. Pobodal šest lidí a vagón podpálil. Sám se při tom zranil.
Autor: zst - 
13. 8. 2016
18:35

Šest lidí zranil muž, který ve vlaku ve Švýcarsku zaútočil zapálenou hořlavou tekutinou a nožem. Je mezi nimi i šestileté dítě. Některá zranění jsou podle policie vážná. Sedmým zraněným je sám útočník, informuje o tom televizní stanice BBC.

Útočníkem je zřejmě 27letý Švýcar. Nejdříve rozlil ve vlaku zatím neznámou hořlavinu, kterou zapálil. Na cestující pak zaútočil také nožem. Kromě malého dítěte zranil také sedmnáctiletou dívku a stejně starého chlapce, dvě ženy ve věku 43 a 34 let a padesátiletého muže.

Incident se odehrál kolem půl třetí nedaleko městečka Salez v kantonu St. Gallen. Na místě jsou podle BBC tři vrtulníky záchranářů a probíhá velká policejní operace. O motivu útočníka zatím nejsou žádné informace. Ve vlaku bylo několik desítek lidí.

Nádraží bylo dočasně uzavřeno a pro náhradní dopravu cestujících se vyslaly autobusy. Podle prvních odhadů je výše škody na vlaku více než 100 tisíc švýcarských franků (asi 2,5 milionu Kč).

Za poslední měsíc je ve střehu kvůli podobným útokům především policie v Německu, kde afghánský uprchlík ve vlaku v Bavorsku zranil čtyři lidi. Útoků se odehrálo několik, některé ale bez zranění.

Doporučujeme
jastana ( 14. srpna 2016 15:00 )

Není to céra fašistických kolaborantů z Polska? Utekli před srravedlností do Německa.

adalberta ( 14. srpna 2016 12:03 )

Pozor, nová zpráva z jiného deníku hovoří o švýcarovi s typicky švýcarským příjmením, ale jen příjmením. Křestní jméno je neevropské. Přesně napsali, že příjmení zní švýcarsky. Křestní jméno tají. Podobu také. Tolik pokrytectví a manipulace je už zralé na bouři evropských národů.

prycsnima ( 13. srpna 2016 23:55 )

 Když se KRYSA narodí ve stáji tak je to automaticky KOBYLA. Děte už do pr delle s těma němcema,francouzema i švýcarama. A kde se zrodila Makrela?A taky už někdy chcípne?

1pravda1 ( 13. srpna 2016 23:00 )

Ani jeden ztracený život původních obyvatel Evropy nestojí za to, přijímat muslimské uprchlíky!!! Kolik lidí ještě musí zemřít, aby se vlády jednotlivých zemí spojily proti imigraci muslimů. Jen pár jich utíká před válkou a to si ještě vybírají zemi, kde jsou největší dávky, ostatní jen kvůli dávkách a jiní jsou naverbovaní IS a zradikalizovaní. I původní přistěhovalci především muslimové se mohou kdykoliv zradikalizovat.

ganzanie ( 13. srpna 2016 21:51 )

 ešt´´ě,že se nesedím na posedu,brokovnici mám z půjčovny,,jéé to jsem najezdila metrem a tram na černo když jsem si nestihla koupit platnou jízdenku ve spěchu,jeden inšpektor jízdenek za mnou vylít jak blázen,málem mě vláčel po ulici,jízdenka byla drahá za 2ookč jinak by mě snad zabil

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa