Ministr proti Merkelové: Zasáhli nás do srdce. Pryč musí i nemocní uprchlíci

Autor: bru/ČTK - 
26. 7. 2016
15:54

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann žádá zpřísnění kontrol přicházejících uprchlíků a důslednější deportace těch migrantů, kteří se dopustí v Německu trestného činu. Řekl to dnes v reakci na čtyři útoky z minulého týdne, z nichž tři měli na svědomí žadatelé o azyl. Ministr zároveň vyzval k posílení policejní přítomnosti v ulicích.

Politika otevřených dveří nesmí pokračovat,“ citovala Herrmanna agentura DPA. Podle něj musejí úřady už při první kontrole příchozích běžence jednoznačně identifikovat, a pokud to nebude možné, například kvůli ztraceným cestovním dokladům, tak je nevpustit do země. „Musíme zabránit nelegální a nekontrolované imigraci,“ řekl zemský ministr.

Zároveň vyzval k důslednějšímu vypovídání těch uprchlíků, kteří se v Německu dopustí trestného činu. „Není možné, abychom nadále zastavovali deportace kvůli zdravotnímu stavu (migrantů),“ řekl.

Herrmann chce také posílit policejní přítomnost na veřejnosti. „Pro bezpečnost je třeba silná a viditelná policie,“ řekl. Počet policistů, které by chtěl nasadit, neupřesnil. Slíbil ale, že bavorská vláda poskytne policii lepší vybavení.

Bavorský premiér Horst Seehofer prohlásil, že vláda musí udělat pro ochranu obyvatelstva vše, co je v jejích silách. Útoky z minulého týdne podle něj zasáhly Bavorsko do srdce, Německo se poprvé setkalo s islámským terorismem.

Doporučujeme
georg7 ( 31. července 2016 05:08 )

Jen kdyby porad nenosila tu neprustrelnou vestu ....... buban

georg7 ( 31. července 2016 05:05 )

Totalne to Nemci nezvladaji a nezvladnou ! Hrozi pomalu obcanska valka ! S Merkel zuctuji pri volbach 2017 !!!

ad-ga ( 26. července 2016 21:47 )

a teď ty smrady chtějí natahat do Česka. Ptal se nás Sobotka jestli je zde chceme? A začnou vraždit i u nás.Je to naše vlast a ať si udělají pořádek ve své zemi. Je jich dost.

petrmetr ( 26. července 2016 19:02 )

buban ( 26. července 2016 18:10 )

Makrela se nikde nezmítá, ta to má těžce na háku. Ví velmi dobře, že na ni nikdo nezaútočí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud