Rambo (†27) přísahal věrnost ISIS. Identita sebevražedného atentátníka z Německa odhalena

Autor: shp - 
26. 7. 2016
10:44

To je on! Tohle je bestie, která chtěla na festivalu v německém Ansbachu zabíjet nevinné. Sebevražednému atentátníkovi Mohammadu Daleelovi (†27), který přísahal věrnost ISIS, se naštěstí nepodařilo dostat dovnitř. Odpálil se před vstupem u místního baru. Zabil sice jenom sebe, ale podařilo se mu zranit 15 kolemjdoucích.

Byl to voják ISIS na mučednické misi. Provedl operaci jako reakci na koaliční útoky zemí, které bojují s ISIS,“ prohlásil Islámský stát o útoku Daleela. Sebevražedného atentátníka oslavoval, stejně jako jeho sebevražednou misi, i když při ní zemřel jenom sám radikál.

Daleel byl Syřan, který v Německu neúspěšně žádal o azyl. Ostatní džihádisté a přátelé mu přezdívali Rambo, i když s literární postavou spisovatele Davida Morella ani s filmovým hrdinou ztvárněným Sylvesterem Stallonem neměl vůbec nic společného.

Zbaběle chtěl zabíjet nevinné na festivalu, kterého se zúčastnilo 2500 lidí. Nedostal se však dovnitř kvůli úplné banalitě. Nekoupil si totiž lístek. O propracovanosti přípravy útoku tak lze pochybovat. Na druhou stranu však našli vyšetřovatelé v jeho bytě dostatek chemikálií na výrobu další bomby.

Maskovaný Daleel navíc vystoupil na videu, na kterém nejenom přísahal věrnost ISIS, ale také chválil činy teroristů. Tři z patnácti zraněných osob navíc zůstávají v kritickém stavu. Německo bylo v posledních dnech svědkem několika útoků islamistů.

V Mnichově původem irácký střelec zabil 9 lidí a dalších 35 zranil. V jihoněmeckém Reutlingenu rozsekal Syřan těhotnou ženu, v tomto případě se ale nejspíš nejednalo o islamistu. Další muslim pak ve vlaku na trase z Hamburku do Bremenu vytáhl na ženy nůž, ale nikdo nebyl zraněn. Původ muže, který je asi psychicky narušený, však není znám.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa