Obama se zúčastní piety v Dallasu. Zavražděné policisty uctí i exprezident Bush

Autor: ČTK - 
12. 7. 2016
07:21

Americký prezident Barack Obama v úterý navštíví Dallas, kde uctí památku pěti policistů, které minulý týden ve čtvrtek během demonstrace proti postupu policie vůči černochům zastřelil útočník Micah Johnson. Piety se zúčastní i viceprezident Joe Biden či Obamův předchůdce George Bush mladší.

Obama během vzpomínkového aktu vystoupí s projevem. O víkendu, kdy se zúčastnil summitu NATO ve Varšavě a následně navštívil Španělsko, prohlásil, že černošský útočník Johnson, který zabíjel podle všeho z rasistických důvodů, nepředstavuje americké černochy, stejně jako nereprezentuje bílé Američany bělošský útočník, který loni v kostele v Charlestonu zastřelil devět černochů. 

Prezident se v Dallasu sejde také s rodinami zabitých a zraněných policistů. Johnson při útoku zranil devět lidí, z toho sedm policistů.

Doporučujeme
jarypadlo ( 12. července 2016 16:13 )

https://www.youtube.com/watch?v=9WBRFgjutDA

balika ( 12. července 2016 10:49 )

Veterán z Afghánistánu zabil veterány z Iráku.

repelos ( 12. července 2016 08:57 )

 negr,ty vole,ty doufáš že to skončilo? vrať se domů -Afrika,třetí haluz zleva. národní garda vás nespasí,budete grázli a vrazi muset rušit základny a bránit se doma. ale rychtyk,jste štěnice,rozlezlé po celém světě,za váma války a zničené státy. miliony negrů z Afriky jste si natahali na plantáže,půlka jich zemřela v podpalubí. a ejhle-trest boží.

georg7 ( 12. července 2016 08:46 )

Dva nejvetsi teroriste se sejdou , tam zase bude vic ochranky , nez truchlicich ...

petrzn ( 12. července 2016 08:09 )

Ale Lincoln neexnul v Dallasu, ale ve Washingtonu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa