Maddie je stále naživu, tvrdí elitní detektiv. K nalezení dívky mu chybí zdroje

Autor: lm - 
19. 4. 2016
12:23

Letos tomu bude devět let od doby, kdy malá Maddie McCann beze stopy zmizela z hotelového pokoje v Portugalsku. Na vyšetřování jejího zmizení proudí stále méně peněz. Elitní britský detektiv ale věří, že holčička může být stále naživu, a chce, aby pátrání pokračovalo.

Malá Maddie McCann, nejhledanější dítě světa, zmizela 3. května 2007 z hotelového pokoje v portugalském Praia da Luz, když byli její rodiče na večeři v blízké restauraci. Po roce portugalská policie případ kvůli nedostatku stop odložila. V roce 2011 se případu ujal britský Scotland Yard, ale ani elitní britští detektivové se ničeho nedopátrali a loni oznámili, že bude snížen počet policistů vyšetřujících tento případ. Z 37 elitních detektivů zbyli čtyři. I ti zbylí ale měli být z případu nakonec stáhnuti.

Vyšetřovatelé věří, že dívka může být stále naživu, a chtějí požádat o více peněz. „Holčička je stále nezvěstná a pátrání pokračuje. Chodíme na ministerstvo vnitra každých šest měsíců. Pokud ji během šesti měsíců nenajdeme, pak si při příští návštěvě řekneme o více peněz,“ sdělil britskému deníku Mirror detektiv Mitch Duthie. „Stále na tom pracujeme. Pořád existuje určitá pravděpodobnost, že ji najdeme, a doufáme, že živou,“ dodal.

Čtyřleté pátrání po pohřešované Maddie McCann stálo britské daňové poplatníky už 400 milionů korun. Přitom dodnes nebyl zatčen ani jeden člověk, který by za její zmizení byl odpovědný. V současnosti se ve Velké Británii totiž pohřešuje přibližně 190 dětí. Průměrně se na pátrání po jednom dítěti vydá asi 2415 liber, tedy necelých devadesát tisíc korun. „Je na čase přestat se honit za přízraky. Je nesmysl zabývat se stále podněty z celého světa. Důležité je, jestli v případu vůbec nějak pokročili,“ řekl před časem portálu The Sun bývalý šéf elitních detektivů John O'Connor.

Doporučujeme
balika ( 19. dubna 2016 17:14 )

bohužel si myslím, že nežije a detektiv jen tahá peníze

carmin ( 19. dubna 2016 13:49 )

únosy mučení,vraždy znásilńování dětí , základní znaky kapitalismu jako systému zla ...ptejte se proč vám hitlermedia nepíší pravdu britská vláda po desetiletí znásilňovala i vraždila malé děti a jejich tajné služby jim kryli záda a vraždili svědky, vědělo tom i alkoholička hitlermedii oslavovaná zrůda Margaret Tchatcherová ,konkrétně v tom jeli její kolegové z vlády pravice ,a pravicoví poslanci Britský VIP pedofilní skandál: Vraždy, únosy a tutlání http://wertyzreport.cz/clanek/vip-pedofiln%C3%AD%20skand%C3%A1l bývalý ministr vnitra William Whitelaw nařídil v roce 1980 policii zastavit vyšetřování pedofilního kruhu VIP osob. Whitelaw údajně šéfovi Metropolitní policie řekl, aby zastavil roční vyšetřování gangu obviněného ze zneužívání 40 dětí. Nejmladšímu dítěti bylo 6 let.http://wertyzreport.cz/clanek/whitlelaw-naridil-zastavit-vysetrovani-pedofilniho-kruhu-vip-osob poslanci a další vysoce postavení lidé stojí za vraždou tří dětí ve věku 7 - 16 let v 70. a 80. letech. Jedno dítě mělo být zajeto autem neznámým členem gangu, jeden konzervativní politik uškrtil podle Nicka 12 letého chlapce a další konzervativní ministr sledoval vraždu dalšího dítěte. http://wertyzreport.cz/clanek/britska-policie-prosetruje-tvrzeni-ze-pedofilni-kruh-vip-os ob-zavrazdil-tri-chlapce Lidé, kteří chtěli odhalit sexuální zneužívání dětí VIP osob, byli zavražděni http://wertyzreport.cz/clanek/lide-kteri-chteli-odhalit-sexualni-zneuzivani-deti-byli- zavrazdeni Tvrzení, že britská tajná služba MI5 zametla pod koberec sexuální zneužívání dětí v dětském domově Kincora v severoirském Belfastu http://wertyzreport.cz/clanek/mi5-zatajila-zneuzivani-deti-v-severnim-irsku-tvrdi-zpravoda jsky-cinitel Lord Janner zneužíval děti v budově parlamentu http://wertyzreport.cz/clanek/lord-janner-zneuzival-deti-v-parlamentu

kupredu-leva ( 19. dubna 2016 12:54 )

Když ví, že je naživu, tak ať jí vydá.

petrmetr ( 19. dubna 2016 12:40 )

jo jasně jak muze byt nazivu když v jejich autě byla krev ....měli je poradně skřípnout jen hrabou prachy

Zobrazit celou diskusi
Další videa