Na německé dálnici shořel český autobus, bylo v něm 24 cestujících

Autobus zachvátily plameny.
Autor: shp - 
27. 3. 2016
22:50

Autobus, který vezl skupinu českých turistů z dovolené v rakouských Alpách do Liberce, začal večer nedaleko bavorského Řezna (Regensburg) za jízdy hořet. Řidiči se podařilo včas zastavit, a nikomu z 24 cestujících se tak nic nestalo, informoval zpravodajský server listu Mittelbayerische Zeitung (MBZ). Autobus ale zcela shořel.

Autobus začal hořet na dálnici A93 u obce Teublitz zhruba dvacet kilometrů severně od Řezna. Od hraničního přechodu v Rozvadově v tu chvíli pasažéry dělilo asi 65 kilometrů.

Cestující, kteří se podle listu MBZ vraceli z lyžařské dovolené v rakouském Zillertalu, začali cítit v levé zadní části vozu kouř. Řidič ihned autobus odstavil, požáru ale už zabránit nedokázal.

Hasiči na místo dorazili krátce po 19:45 SEČ a uzavřeli pro dopravu dva jízdní pruhy směrem na Weiden a Hof. Jeden z nich se otevřel až kolem 21:00 SELČ.

Na likvidaci požáru se podílelo asi 100 hasičů z okolních obcí. Čechy odvezli do požární zbrojnice v Teublitzu, kde jim poskytli polévku a nápoje. K jedné ženě, které se udělalo nevolno, museli přivolat lékařskou pomoc.

Čekání na náhradní autobus bylo podle listu MBZ příliš dlouhé pro dva z cestujících: na dálnici si údajně stopli automobil s českou poznávací značkou, kterým se vydali domů.

Doporučujeme
barracuda.sro ( 28. března 2016 00:01 )

 Stejně za to může MuslimskoIslamistická skupina vedená největším Čurááákem Odpadlíkem MOHAMRDDEM.

bleeesk ( 28. března 2016 00:01 )

tak tedy polopatě: kdyby bývali bílí tygříci z liberca jeli lyžovat namísto ešemkou (autobus škoda šm 11) k třidnímu nepříteli (lederhosenübermenschen) radši lyžovat tramvají na ještěd (hora u liberca), tak by bývali měli i nadále čím jezdit ráno do kolbenky (pracoviště). děkuji za upozornění.

bleeesk ( 27. března 2016 23:21 )

kdyby tygříci jeli místo ešemkou k nepříteli tramvají na ještěd tak mohli mít čím jezdit ráno do kolbenky

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa