V Belgii zadrželi muže, který jel s atentátníkem metrem. Zatčených je už sedm

Autor: ČTK, tmp - 
25. 3. 2016
10:55

Belgická policie zatkla muže zachyceného bezpečnostními kamerami vedle Khalida El Bakraouiho, sebevražedného atentátníka, který aktivoval bombu v bruselském metru. Tvrdí to dnes list De Standaard. Prokuratura ale tuto informaci podle agentury Reuters zatím nepotvrdila. Do Bruselu kvůli úterním útokům přiletěl ministr zahraničí USA John Kerry.

De Standaard rovněž napsal, že muž, jehož jméno neuvádí, byl zadržen poté, co ho jeden policista poznal podle záběrů pořízených kamerami v metru.

Belgická televize RTBF mezitím bez podrobností oznámila, že policie zadržela v souvislosti s úterními teroristickými útoky sedmou osobu. Šest lidí už zatkla ve čtvrtek večer.

Khalid El Bakraoui, který se vyhodil do povětří v podzemní dráze, je bratr Brahima El Bakraouiho, jenž o hodinu dříve odpálil nálož na bruselském letišti. Oba útoky si vyžádaly celkem 31 mrtvých a na 300 zraněných.

Šéf americké diplomacie Kerry se cestou z jednání v Moskvě dnes zastavil v Bruselu, aby vyjádřil účast a solidaritu v souvislosti s těmito atentáty. Při této příležitosti chce během několikahodinového pobytu také jednat s belgickými představiteli a s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem o protiteroristických opatřeních.

Čtěte také: Vše o teroristických útocích v Bruselu

Připomeňte si: Teroristické útoky v Paříži

Doporučujeme
hejhej ( 26. března 2016 20:13 )

Zadrželi, zatkli. Vždyď to jsou vrazi a pokud je někdy pustí, hovada budou ve zvěrstv ech pokračovat, tak, jak jim to nařizuj eKorán ve jménu Alláha. Měli zrůdy okamžitě zastřelit.

flesch2z ( 25. března 2016 15:51 )

Blesku, dej vědět až ho zastřelí.

c_rutin ( 25. března 2016 14:09 )

Jo a jihomoravští celníci zadrželi v noci na pátek na česko-slovenské hranici dodávku se 17 migranty.http://www.novinky.cz/stalo-se/398650-celnici-zadrzeli-u-hranic-se-slovenskem-dodavku-se-17 -migranty.html

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa