Rakušan Martin P. (41) skončil v nemocnici poté, co se zastal své manželky a dcery, které příslušníci šaría hlídky obtěžovali. Vše se odehrálo v pátek 26. února v baru v komplexu Millenium City ve vídeňské čtvrti Brigittenau. Kolem jedenácté se tu s ostatními Rakušany bavila i Miroslava P. s dcerou a jejími kamarádkami. K ženám na diskotéce přistoupila skupina mladých Čečenců a oznámili jim, že je nevhodné, aby se v tuto dobu takto bavily v baru a že je odvedou domů. 

Ochranka obchodního centra ženám odmítla pomoci a Miroslava proto ze strachu zavolala svého manžela, aby je přijel odvézt. Martinovi se chování mladých Čečenců ani trochu nelíbilo a zeptal se jich, co mají za problém. Šaría hlídka se na něj posléze vrhla a zmlátili ho k nepoznání. Čečenci zbili i kolemjdoucího (44), který chtěl muži pomoci. Oba utrpěli četná zranění a skončili v nemocnici. „Mám dvaapůlcentimetrovou tržnou ránu nad okem,“ popsal Martin rakouskému deníku Kurier, který o případu informoval. Rodina původem z Čečenska by rozhodně nečekala, že se jim stane něco takového ve vyspělém evropském městě. 

Ačkoliv se na místo po oznámení ostrahy sjelo sedm policejních hlídek, útočníkům se podařilo utéct. Podle policejního mluvčího Christopha Pölzla jsou tito Čečenci v oblasti velmi dobře známí. Muži prý chodí po okolí a snaží se čečenské ženy nutit k dodržování islámského práva.

Fotogalerie
7 fotografií