Nová léčba Alzheimerovy choroby od australských vědců: Pacientovi vrátí až 75 % paměti!

Autor: Petr Šour - 
25. 2. 2016
22:55

Až 75 % navrácení paměti a žádné poškození okolní mozkové tkáně slibuje nová neinvazivní léčba Alzheimerovy choroby ultrazvukem. Australská metoda už byla úspěšně testována na myších.

Alzheimerova choroba je prokletím lidstva, netrpí jí jen samotní pacienti, ale emočně i jejich blízcí. Nemoc způsobuje v největší míře hromadění patologických proteinů v okolí či přímo ve spojích nervových buněk mozku.

A právě tyto proteiny už umí australští vědci odstranit pomocí přesně (cíleně) zaměřeného ultrazvuku, to znamená vysoce oscilujících zvukových vln. Tím dojde k částečnému návratu paměti i k obnovení poznávacích funkcí pacienta s alzheimerem.

„Úspěšné léčení Alzheimerovy nemoci bez pomoci léků bylo naším cílem. Slovo průlom se někdy používá zbytečně často, ale v tomto případě jsme si jistí, že jsme zcela zásadně změnili chápání toho, jak se nemoc v mozku chová a jak ji léčit. Naše metoda má velkou budoucnost,“ uvedl Jürgen Götz, člen týmu z Queenslandské univerzity. Jejich úspěch byl publikován ve vědeckém magazínu Science Translational Medicine.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa