Prnc William dorazil na Worsleyho pohřeb oděný v tmavě modrém obleku s modrou kravatou. Hned po příjezdu vyjádřil upřímnou soustrast vdově po polárníkovi Joanně a jejich dvěma dětem Maxovi (21) a Alicie (19). Šarmantní princ smutnící vdovu láskyplně objal a poté se zúčastnil smutečního obřadu za svého dobrého přítele.

Britský dobrodruh Henry Worsley koncem ledna zemřel při pokusu přejít jako první člověk v dějinách sám bez asistence Antarktidu.

Bývalý vojenský důstojník za 71 dní ušel 1600 kilometrů a začal trpět vyčerpáním a dehydratací. Na cestě podle listu The Telegraph bojoval s mrazy až minus 44 stupňů Celsia, zrádným ledem a větrem. Pouhých 48 kilometrů před cílem zavolal o pomoc a nechal se převézt do nemocnice v Chile, kde podle rodiny v neděli zemřel.

"Byl to muž, který prokázal velkou statečnost a velké odhodlání. Ztratili jsme přítele, ale zůstane pro nás všechny zdrojem inspirace," uvedl v prohlášení britský princ William, který tento charitativní projekt zaštiťoval. Worsleyho pokus umožnil vybrat více než 130.000 liber (4,6 milionu Kč) pro zraněné vojáky prostřednictvím fondu Endeavour, který podporuje William s manželkou Kate.

Fotogalerie
15 fotografií