Záhadný sniper děsí islamisty: Během ledna zastřelil tři „elitní“ fanatiky

Autor: mb - 
31. 1. 2016
14:00

V Libyi údajně řádí sniper, který si bere na mušku vysoce postavené členy teroristické organizace Islámský stát. Během relativně krátké doby zabil nejméně tři, džihádisty prý nyní opanoval strach.

Sniper začal „pracovat“ 13. ledna, to ze světa sprovodil súdánského teroristu Hamad Abdel Hadya, který rozhodoval v přísných soudech dle zákonů šaría. 19. ledna byl pak zastřelen další islamista Abu Mohammed Dernawi a jen o čtyři dny později další terorista z Islámského státu Abdullah Hamad al Ansari.

Záhadný sniper údajně působí v okolí města Sirte, kde jsou džihádisté nejsilnější. Lidé spekulují, že by záhadným střelcem mohl být voják vycvičený během minulého režimu, radikál, který se obrátil proti svým spolubojovníkům nebo dokonce člen zahraničních speciálních jednotek. Neví se ani, jestli sniper působí sám nebo v koordinaci s dalšími střelci.

Islamisté mají strach

Podle arabského deníku Al-Wasat, který mluvil s jedním z obyvatel Sirte, teroristy z Islámského státu opanoval strach. „Bojí se, střílejí do vzduchu, aby vystrašili místní obyvatele, a stále hledají snipera.“

Novinář Daniele Raineri, který byl v Libyi v době, kdy islamisté získali Sirte, ale varoval, že i v létě došlo k podobným zabitím. Mluvit o záhadném sniperovi je dle něj předčasné, je také dost dobře možné, že jde o „ báchorky“.

Libye v troskách

Kdysi nejvyspělejší stát severní Afriky je dnes v troskách, tzv. arabské jaro přineslo Libyjcům jen občanskou válku, kde spolu o moc soupeří bezpočet různých bojůvek. Na severu země podél pobřeží se navíc prosadil Islámský stát.

Útoky radikálů připravily za poslední roky Libyi o 68 miliard dolarů (1,7 bilionu Kč) v ušlých příjmech z prodeje ropy. Prohlásil to na konci ledna předseda libyjské ropné společnosti National Oil Corporation (NOC) Mustafá Sanallá. Před povstáním proti někdejšímu diktátorskému vůdci Muammaru Kaddáfímu z roku 2011 činila produkce ropy v Libyi zhruba 1,6 milionu barelů denně. V současnosti to je zhruba jen 362 tisíc barelů.

Doporučujeme
kobyla1 ( 1. února 2016 17:23 )

Konečně jste jednou napsali pravdu prodejní vlastizrádci....ano.....Libye byla skutečně nejvyspělejší zemí severní Afriky a dnes je v troskách....a kdo za to může?......Kdo tam dnes krade ropu?.....Kdo tam zblbnul a podporoval ty idioty, kteří Kaddáfího zavraždili????....no přeci ti, kdo rozsévají demokracii po celém světě....naši milovaní boys z USA.......to jste jaksi napsat zapoměli vy zrádci z Blesku

honza54 ( 31. ledna 2016 16:30 )

tady si z nás střílí politici, ale všichni je známe

carmin ( 31. ledna 2016 16:01 )

klid terorista obama ,USA a EU fašismus vycvičí další statisíce islámských teroristů jako alkajdu, contras, banderovské neonacisty, učk z kosova, čečenské džihádisty Islámský stát - Made in USA. Migrující pěšáci v hybridní válce proti Rusku. Proválčí se svět k „novému řádu“? http://www.novarepublika.cz/2015/09/exodus-biblickych-rozmeru-proc-prave.html Islámský stát založený vládou USA má buňky v Evropě. Míchá své lidi mezi uprchlíky a touží přenést válku k nám http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/No-a-co-ted-Islamsky-stat-ma-bunky-v-Evrope-Micha -sve-lidi-mezi-uprchliky-a-touzi-prenest-valku-k-nam-382042 usa vláda postavila alkajdu, al nusra, učk kosova, i čečenské džihádisty http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ukrajina-nasadi-v-boji-proti-rusku-specialni-muslimsky-prapo r/ muslimský prapor, který bude složený z Ázerbájdžánců, krymských Tatarů, Čečenců, Uzbeků a dalších národností. občanskou válku v arabských zemích puče muslimského bratrstva vyvolaly USA Vůdci arabských revolt se školili za americké peníze http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/231298-vudci-arabskych-revolt-se-skolili-za -americke-penize.html?ref=boxD Řada mladých vůdců nynějších arabských revolucí získala americký výcvik a jejich seskupení dostávala finanční podporu z USA kapitalista a kapitalismus je zakladatelem islámského terorismu,otroctví, státního terorismu , klerofašismu, fašismu, neonacismu ,vyznavačem třídního boje a diktatury zločinné oligarchie, nacismus ,klerofašismus, fašismus, vojenská diktatura ......kapitalismus , diktatura bohatých vrahů , to jsou vaše fašistické režimy, zlo v nejhorší podobě Dokumenty a flash disky dokazují vazby mezi Tureckem a ISIS jsou teď už "nepopiratelné" http://www.novarepublika.cz/2015/07/dokumenty-flash-disky-dokazuji-vazby.html USA ,nato ,= islámský terorismus

br123 ( 31. ledna 2016 15:32 )

 To je prece Zito44, chrani nasi zemi vy nic nechapete

balika ( 31. ledna 2016 15:15 )

Specnaz?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa