Volby na prezidenta USA jsou pomalu za dveřmi, a tak je čas, aby všichni kandidáti získali na svou stranu co nejvíce příznivců! Horkému kandidátovi Donaldu Trumpovi by však pár voličů mohla odradit znovu otevřená kauza o znásilnění.

Americký miliardář byl nařknut ze znásilnění svou exmanželkou Ivanou Trumpovou, s níž se rozvedl v roce 1992. Ta v začátcích rozvodového řízení v roce 1990 svého tehdejšího manžela a vlivného podnikatele obvinila z toho, že ji znásilnil. K znásilnění mělo dojít v roce 1989 poté, co podstoupil bolestivou plastickou operaci, kterou provedl její chirurg a měla mu zakrýt pleš.

Ovšem později svá slova o znásilnění vzala zpět a řekla, že se během pohlavního styku cítila zneuctěna a ne znásilněna. O změně Ivanině výpovědi se zmínil online magazín The Beast a na kauzu se také zaměřuje dokument Šílený Donaldův svět britské stanice Channel 4.

Údajné znásilnění popsal také ve své knize Ztracený magnát: Mnoho životů Donalda J. Trumpa Harry Hurt III v roce 1993. Ten dokonce sexuální napadení popsal doslovně. „Tvůj zatracený doktor mě zničil,“ křičel údajně Trump na svou manželku před tím, než z ní strhal oblečení a znásilnil ji.

Trump veškerá obvinění v roce 1993 popřel a Hurta nařkl, že všechno v jeho knize je lež a že nemá žádný talent.

Sexuální napadení popírá i jeho mluvčí. „Je to událost, o které se hodně dřív psalo, ale je to stará zpráva a nikdy se to nestalo,“ řekl DailyMailu. „Je to standardní právní technika, která byla použita jen k získání více peněz od pana Trumpa, a to zejména proto, že měl neprůstřelnou manželskou smlouvu,“ uzavřel.

Fotogalerie
6 fotografií