Útok na hotel v Egyptě: Ozbrojenci stříleli na autobus s turisty

Autor: ČTK - 
7. 1. 2016
11:28

Další útok na turisty v Egyptě! Skupina mužů dnes zaútočila u hotelu v egyptské Gíze ve chvíli, kdy před ním stál autobus přistavený pro turisty. Jeden z útočníků použil podle egyptských sdělovacích prostředků vzduchovku, ale nikomu se nic nestalo. Přední část hotelu a také autobus jsou lehce poškozeny. Zatímco policie tvrdí, že útočníci mířili na turisty, ministerstvo vnitra se domnívá, že terčem byli policisté.

Egyptské ministerstvo vnitra oznámilo, že incident se odehrál u hotelu Tři pyramidy. K hotelu přišlo 15 lidí a začali na policejní stanoviště házet světlice. List Al-Ahrám napsal, že útočníci patřili k zakázané skupině Muslimské bratrstvo. Tito stoupenci svrženého prezidenta Muhammada Mursího údajně právě v této části města pořádají často protestní akce.

Izraelská vláda oznámila, že autobus byl před hotelem přistaven pro skupinu arabských Izraelců. Policisté na místě jednoho z útočníků zatkli a vyslýchají ho. Motiv útoku není znám. Hotel stojí na ulici nedaleko pyramid.

"Nejdříve házeli světlice na hotel a pak na autobus. Začali střílet vzduchovkou a chtěli hodit zápalnou lahev do autobusu," řekl jeden izraelský turista, který byl svědkem incidentu. Útočníci pak podle něj zahájili palbu z klasických zbraní. "Začali na hotel pálit ostré střely," řekl.

Mluvčí izraelského ministerstva zahraničí řekl, že v době útoku byl autobus prázdný a nikdo z Izraelců nebyl zraněn.

Egypt se od roku 2011 potýká s násilím islámských radikálů, kteří ale útočí nejčastěji na Sinajském poloostrově. Vlivem špatných bezpečnostních podmínek a také loňského teroristického útoku na ruské letadlo země přišla o tisíce turistů.

Doporučujeme
bac-bum-bac ( 7. ledna 2016 17:33 )

tohle se děje jen v Káhiře a na Sinaji. Tam nikdy neměli rádi západáky. JInak okolo Hurghady byly vždycky policejní hlídky se střílnama, tam by se snad ani žádný terorista nedostal...

gabreta ( 7. ledna 2016 16:30 )

Kam se za střední a dálný východ hrabou s adrenalinem Himaláje!!

renoli ( 7. ledna 2016 14:35 )

Takhle se chovají k turistům - svým chlebodárcům ? !! Tak to si můžou ty svoje pyramidy strčit do pr.dele ... a tou širší stranou napřed !

georg7 ( 7. ledna 2016 13:37 )

Na dovolenou ... jedine EGYPT !

egyptanka ( 7. ledna 2016 12:31 )

Normální člověk tam nejede.

Zobrazit celou diskusi
Další videa