Šílenec vjel škodovkou do davu na zastávce, do lidí pak řezal sekáčkem na maso

Autor: lm,ČTK - 
14. 10. 2015
13:12

V Izraeli se znovu rozhořely násilnosti mezi židovskou komunitou a Palestinci. Při nynějších útocích přišlo o život sedm Izraelců a nejméně 30 Palestinců. V jednom případě muž vozidlem najel na autobusovou zastávku, pak vystoupil a začal sekáčkem brutálně mlátit do chodců. Jednoho zabil a šest dalších zranil.

V Jeruzalémě v úterý při dvou palestinských útocích přišli o život tři Izraelci, zhruba 20 lidí bylo zraněno. Nejméně jeden ze tří útočníků byl zabit, další byli postřeleni. Premiér Benjamin Netanjahu v parlamentu řekl, že Izrael použije "veškeré dostupné prostředky", aby palestinské násilnosti zastavil. Podle policejní mluvčí není vyloučeno, že budou uzavřeny arabské čtvrti východního Jeruzaléma.

Při jednom z dopoledních útoků dva Palestinci vyzbrojení puškou a noži zabili v městském autobuse dva lidi a čtyři další zranili. Podle svědků se jeden z nich snažil zmocnit řízení a zabránit lidem dostat se ven. Jeden z útočníků byl při zásahu policie zabit, druhého zadrželi. 

O několik minut později najel palestinský motorista Škodou Roomster na autobusovou zastávku v centru města, pak vystoupil a začal nožem sekat do sražených chodců. Jednoho zabil a šest dalších zranil. Brutálně zavražděný muž byl oblíbeným rabínem. Šedesátiletého Yeshayahua Krishevskyho posléze oplakaly desítky ortodoxních Židů.

Video Palestinský motorista najel škodovkou do lidí na autobusové zastávce v Jeruzalémě - YouTube
360p 240p

Dva útoky má za sebou dnes také město Raanana, které leží severně od Tel Avivu. Ráno tam Palestinec pobodal jednoho Izraelce a lidé, kteří byli poblíž, se na útočníka vrhli a drželi ho do příjezdu sanitek. "Začal do toho člověka bodat, několikrát jsem ho udeřil a kopl, až mu z ruky nůž vyletěl. Přál jsem si, abych měl pistoli, protože bych ho zastřelil," řekl jeden z obchodníků, který se účastnil občanského zásahu. K místu incidentu doběhl s ohromným slunečníkem, který používá u svého stánku. Při dalším útoku v tomtéž městě Palestinec pobodal čtyři lidi.

Počet Palestinců, kteří byli během nynějších násilností zabiti, se tak vyšplhal již na nejméně 30. V tomto údaji jsou zahrnuti i palestinští útočníci. O život rovněž přišlo sedm Izraelců.

Izraelský premiér dnes uvedl, že jeho vláda vypracovává sérii "agresivních kroků", které budou odpovědí na palestinské útoky. "Nebudeme se obávat použít veškeré dostupné prostředky, abychom znovu obnovili klid," prohlásil premiér Netanjahu. V plánu jsou prý nová bezpečnostní opatření.

Palestinci už několik týdnů protestují proti přítomnosti Židů na jeruzalémské Chrámové hoře. Zvýšenou vlnu násilí vyprovokoval útok, při němž Palestinci zastřelili 1. října na Západním břehu Jordánu v autě manželský pár před očima jeho čtyř dětí. Izrael pak posílil bezpečnostní opatření a bezpečnostní složky jsou v pohotovosti. Většina útočníků jsou mladí Palestinci nebo izraelští Arabové, kteří se nehlásí k žádné radikální organizaci. Útočí náhodně a policie ani armáda nedokáže incidentům zabránit.

Doporučujeme
rodrigues ( 15. října 2015 21:10 )

Tohle bude v Evropě na denním pořádku, jen s jiným koncem. Izraelci se s tímhle odpadem neserou a nekompromisně je kosí...zde se jim omluvíme a propustíme je s příslibem výstavby větší mešity a vyššího kapesného, aby pomohli rodinám útočníků, dopravit se do Evropy a začlenit se. Děkujeme Andělo!

ruudazvostravy ( 14. října 2015 21:38 )

Nojo,týdle Jůde to je stejná verbeš jako tý Ro(so)mácy.Von taki Áda vjeděl na kerej špek mu nabjehnou.

tomik007 ( 14. října 2015 19:29 )

ANO - jiz nekolikrat jsem si vsiml toho ze interier SKODOVKY vyvolava negativni - az nekrofilni emoce, hranicici s silenstvim. Je to dobre viditelne zejmena v zemich, kde je koncentrace skodovek vyssi.

308win ( 14. října 2015 16:55 )

Do deseti let to zde máme taky protože tohle kulturní obohacení cestuje se svými vyznavači.

honza54 ( 14. října 2015 15:04 )

taky mám škodovku a jsem pěkný pako

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud