Obama: Rusko považuje všechny soupeře Asada za teroristy

Autor: ČTK - 
3. 10. 2015
09:49

Rusko v Sýrii nerozlišuje mezi bojovníky Islámského státu (IS) a mírnějšími islámskými povstalci, kteří mají zájem jednat o ukončení občanské války, protože zahájilo letecké útoky na podporu režimu prezidenta Bašára Asada. Řekl to v pátek na tiskové konferenci americký prezident Barack Obama.

 "Z jejich pohledu jsou to všichni teroristi. A to je recept na katastrofu," citovala Obamu agentura Reuters. Obama nazval vojenskou účast Ruska, včetně leteckých útoků, které začaly tento týden, cvičením, které prohloubí konflikt v Sýrii, místo aby přispělo k jeho vyřešení.

Ruský prezident Vladimir Putin podle něj nezískal mezinárodní podporu pro své akce v Sýrii, která je dlouholetým spojencem Ruska. Na Putinově straně jsou jen Írán a syrský prezident Asad, zatímco USA vedou mezinárodní koalici složenou ze 60 zemí v boji proti Islámskému státu v Sýrii a Iráku, dodal Obama.

Rusko v pátek již třetí den za sebou bombardovalo Sýrii. Spíše než na oblasti držené bojovníky Islámského státu se zaměřilo na oblasti držené konkurenčními povstaleckými skupinami. To vyvolalo rozzlobenou reakci ze Západu.

Moskva však trvá na tom, že její letecké útoky se soustředí na bojovníky IS. Obama také odmítl názor, že by konflikt v Sýrii byl zástupnou válkou mezi Moskvou a Washingtonem. "Nejedná se o konflikt mezi Spojenými státy a jakoukoliv jinou stranou," prohlásil Obama.

Doporučujeme
rumungro ( 9. prosince 2015 03:44 )

Obama že nezná muslimy?Od 6-10 let žil u babičky v Jakartě,kde žije přes 80%muslim.obyvatel.Jeho otec měl třetí jmeno Hussajn.Drtivá většina afričanů jsou muslimáci.

marais ( 6. října 2015 12:12 )

 Ano, Rusko považuje všechny soupeře Asada se samopalem v ruce co střílí vládní vojáky za nepřítele či teroristu! A jak je to v USA?

santikxauz ( 3. října 2015 14:48 )

Kdo se spolčí s USA je terorista,nejen Putin,ale všichni to už dávno ví.

adalberta ( 3. října 2015 13:57 )

Od té doby, co je Obama prezidentem, se rozhořela daleko větší kriminalita z řad jím chráněných černochů. Je tady souvislost s naším ministrem pro nic a za nic Dienstbierem, chránícím určité etnikum po vzoru USA demokratických metod. Nedej bože, aby ho někdy zvolili prezidentem. Přeji dále prezidentu Zemanovi pevné zdraví a úspěch v dalších volbách.

adalberta ( 3. října 2015 13:53 )

Nejdřív to tam Obama a spol. zdevastovali, jednak z neznalosti mentality muslimů a prostředí, protože jsou úplně z jiného světa, a teď to Putin, který má zkušenosti s muslimským národem a zasahuje až když Obama a Nato selhali, a může se zbláznit a kritizuje. Také přeju Putinovi, který umí držet různé kultury a národnosti na uzdě (což se Obamovi nikdy nepodaří) a má daleko větší respekt, aby měl přesnou mušku. Naposledy zabil Obama 9 lékařů z org. lékaři bez hranic omylem. Měl by tedy držet klofák a starat se o pořádek ve své demokratické USA.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa