Rusové na pochodu: Putinovi vojáci míří za hranice

Autor: ČTK, mb - 
30. 9. 2015
09:49

Ruský prezident Vladimir Putin (62) požádal senát o povolení nasadit armádu za hranicemi Ruska a bylo mu okamžitě vyhověno. Ruští senátoři návrh jednomyslně schválili. Stejnou věc udělal v době krymské krize, kam zamíří ruští vojáci nyní? Šéf prezidentské kanceláře Sergej Ivanov (62) tvrdí, že vojsko bude nasazeno v Sýrii.

Rada federace (horní komora ruského parlamentu) ve středu projednala a okamžitě schválila požadavek prezidenta o použití armády za hranicemi Ruska. Na jednání nebyla vpuštěna média, bylo zakázáno fotit, pořizovat video i audio záznam, platil též zákaz používání telefonů.

Rusové na pochodu

„Projednáváme návrh o nasazení armády za hranicemi Ruské federace,“ prohlásila stroze šéfka horní komory ruského parlamentu Olga Matvijenko (66). Kde má být ale armáda nasazena, už neupřesnila. Ruská média spekulovala o tom, že nejspíše v Sýrii, což následně potvrdil šéf prezidentské kanceláře Sergej Ivanov. Prezident Bašár Asad (50) požádal Moskvu o pomoc. Je povoleno pouze nasazení letectva, nikoli pozemních sil.

Jako na Krymu?

Naposledy požádal Putin parlament o povolení nasadit armádu za hranicemi v březnu 2014, když vrcholila krymská krize. Tehdy se na poloostrově objevili tzv. zelení mužíčci. Moskva původně popírala přítomnost svých vojáků, později Rusko přiznalo, že šlo o ruskou armádu. Obyvatelé Krymského poloostrova se v následném referendu vyslovili drtivou většinou pro připojení k Rusku.

Moskva mluví o znovusjednocení, Kyjev a jeho západní spojenci považují události března 2014 za anexi. Vladimir Putin v červnu 2014 parlament požádal o zrušení povolení nasadit armádu za hranicemi a stejně jako v březnu, i v červnu mu zákonodárci okamžitě vyhověli.

Doporučujeme
lunatic ( 30. září 2015 16:55 )

S tím kokainem opatrněji,prosím

tgbg ( 30. září 2015 15:58 )

Nový Hitler, tentokrát z východu je tady. Ruští hrdlořezové, vrazi a okupanti slídí po bohatství dalších zemí. Poté, co vyplundrovali všechny okolní země, roztahují svoje fašistická klepeta na další území. Dobře si pamatujeme tisíce mrtvých a zruinované hospodářství pod nadvládou těchto primitivů a vrahů. Na rusa platí jenom pořádná dezinfekce a deratizace. Kde rus, tam bída, mrtvoly a hlad.

bac-bum-bac ( 30. září 2015 15:04 )

i kdyby tam nedělal nic, tak je dobře že tam bude. Proč jsou z toho Usáci tak rozčarování? hádej

bac-bum-bac ( 30. září 2015 15:01 )

to není mezinárodní problém má absolutní pravdu, ale to ty nikdy nepochopíš... to vy jen tak blábolit

vladimir1950 ( 30. září 2015 14:37 )

Pro nich platí nemlich to samé jako pro eyhel..Oni jsou kujón.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa