Joe Biden o střelci z Chattanoogy: Je to zvrácený džihádista

Autor: ČTK - 
16. 8. 2015
09:16

"Zvráceným džihádistou" nazval americký viceprezident Joe Biden střelce, který ve městě Chattanooga v americkém státu Tennessee před měsícem zabil čtyři příslušníky americké námořní pěchoty a člena námořnictva.

Vyšetřovatelé zatím motiv střelby přesně nezjistili, napsala agentura AP. Čtyřiadvacetiletý Muhammad Youssef Abdulazeez při útoku na dva vojenské objekty na místě zabil čtyři příslušníky americké námořní pěchoty a tři další osoby zranil.

Jeden ze zraněných, poddůstojník amerického námořnictva, zraněním podlehl později. Během incidentu byl zabit i útočník. Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) tvrdí, že zatím nebyl schopen zjistit, zda se Abdulazeez, americký inženýr původem z Kuvajtu, před útoky "nezradikalizoval".

Biden na sobotním vzpomínkovém obřadu podle AP prohlásil, že "zvrácení ideologové, pokřivení teokraté" mohou jedinému samostatně jednajícímu člověku vnuknout myšlenku na spáchání brutálního činu.

"Když tento zvrácený džihádista udeřil, každý zareagoval," uvedl také Biden před zaplněným stadionem během ceremonie, které se vedle příbuzných obětí zúčastnil také americký ministr obrany Ash Carter.

Doporučujeme
mi1sa ( 16. srpna 2015 09:45 )

Kdyby tohle napsal na Novinkách tak má šmytec.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa