Dánská sestra Smrt! Obvinili ji ze čtyř vražd pacientů

Autor: ČTK - 
11. 8. 2015
21:05

Třicetiletá zdravotní sestra v Dánsku byla obviněna z celkem čtyř vražd pacientů. Podle švédských médií zřejmě dostali nadměrné množství analgetik. Žena, jejíž jméno úřady nezveřejnily a která je matkou sedmileté dcery, vinu popírá. Zadržena byla už 1. března.

Zdravotnice byla obviněna z vraždy už čtvrtého pacienta, který zemřel v roce 2012. Už předtím byla obviněna z trojnásobné vraždy poté, co na konci února za podezřelých okolností zemřeli v nemocnici v jihodánském městě Nykobing Falster tři pacienti.

Žena veškerá obvinění popírá a opakovaně žádala o propuštění z vazby. „Být obviněn z něčeho, co člověk neudělal, je hrozné,“ řekla před soudem a dodala, že její život „byl zničen“. „Moje rodina velmi trpí, počínaje mojí sedmiletou dcerou,“ citovala ji agentura AFP.

Podle švédského tisku se v krvi některých obětí našlo nezvykle velké množství morfia a také stesolidu, který je znám i jako diazepam. Státní zástupkyně Jeanette Andersenová uvedla, že „během pracovních hodin obviněné nastalo nezvykle velké množství úmrtí“ a že počet úmrtí citelně poklesl po jejím odchodu z nemocnice.

V České republice se stal obdobný případ, který dosud nebyl uzavřen. Zdravotní sestra Věra M. je v něm obžalovaná z šesti vražd pacientů v Lužické nemocnici s poliklinikou v Rumburku. Za to, že oběti údajně zabíjela vysokou dávkou draslíku, jí hrozí doživotí.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa