Řecko nepředloží euroskupině seznam reforem: Chtějí najít jiné řešení

Autor: ČTK - 
16. 6. 2015
07:07

Řecký ministr financí Janis Varufakis se na nadcházejícím jednání ministrů financí eurozóny nechystá předložit nový návrh reformních opatření, která po Aténách požadují mezinárodní věřitelé výměnou za zbývající peníze z prodlouženého úvěrového programu. Varufakis to podle agentury Reuters prohlásil v rozhovoru s německým deníkem Bild. Řečtí vyjednávači jsou ale podle něj kdykoli k dispozici, aby se svými partnery nalezli celkové řešení.

Zástupci tří věřitelských institucí, tedy Evropské unie, Evropské centrální banky a Mezinárodního měnového fondu, se musí vrátit k jednacímu stolu s „jasným, silným mandátem“, řekl také Varufakis.

Zopakoval přitom svůj apel na německou spolkovou kancléřku Angelu Merkelovou, aby se odhodlala k „proslovu naděje“ a vyslala signál, že Evropa už skoncuje se svým voláním po přísných řeckých úsporách. Odvolal se přitom na podobný projev, který byl po skončení druhé světové války určený Německu.

Na otázku, zda Varufakis předloží nový seznam reforem, který po Aténách požadují mezinárodní věřitelé, ministr odpověděl: „Ne, protože euroskupina není tím správným místem, kde představovat návrhy, o kterých se nediskutovalo a nejednalo dříve na nižší úrovni,“ citoval Reuters z dnes zveřejněných výňatků z rozhovoru.

Jednání mezi Řeckem a jeho věřiteli, která mají zabránit hrozící platební neschopnosti Řecka a možnému odchodu země z eurozóny, o víkendu zkrachovala. V pondělí se obě strany vzájemně se obviňovaly z nedostatečné vstřícnosti a nejevily ochotu k dalším ústupkům.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
tggb ( 16. června 2015 15:23 )

a ukázalo se že měl pravdu, řekové všem nas.erou a nic se nestane, holand s merklovou to odepíšou a bude vystaráno syriza love

kuromrd ( 16. června 2015 15:20 )

rusáci jim rádi půjčí a víc než zk.urvená eu, zato si postaví v řecku radar a atomové základny a budou nás držet v šachu

mrdlafka ( 16. června 2015 15:16 )

jsou prostě chytrý, vědí že se jim nic nestane,

tosto ( 16. června 2015 12:22 )

Řekové v plných hospodách hledají jiné nové řešení jak se za přispění celé Evropy jenom flákat.

tgbg ( 16. června 2015 11:30 )

Řečtí komunističtí soudruzi v tom mají jasno:půjčte nám další peníze, my Vám žádné nevrátíme.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa