Zvrat v případu Kramný? Vzorky z pitvy Moniky a Klárky byly zničeny! Jak je to možné?

Autor: dce - 
7. 9. 2018
14:26

Kramného příznivci bijí na poplach - důkazy pořízené při pitvě zavražděné Moniky a Klárky byly zničeny. Provést to měli přímo pracovníci Ústavu soudního lékařství Fakultní nemocnice v Ostravě. Tím pádem už žádný další znalec nebude moct vzorky zkoumat a podat vlastní názor k případu. Jak to je ve skutečnosti a dopustil se někdo něčeho nekalého?

Nekroptický materiál (vzorky získané při pitvě, pozn. red.) z případu Petra Kramného byly podle spolku Šalamoun nenávratně zničeny. A to právě před tím, než se rozhodlo o obnově soudního řízení, o které Šalamoun spolu s Kramného obhájkyní usilují.

"Byl vydán interní pokyn a nekroptický materiál pocházející z pitvy č. 644/13 a 645/13 Moniky a Kláry Kramných, včetně záložních bločků a vlastních histologických řezů, byl skartován a nenávratně zničen," tvrdí místopředseda spolku Šalamoun Václav Peričevič.

V nemocnici se tuto informaci nepodařilo ověřit, přednosta Ústavu soudního lékařství totiž nebyl přítomen, aby věc potvrdil či vyvrátil. "Již nikdy žádný znalec či renomovaná kapacita, a to nejen z České republiky, nebude moci vyjádřit své odborné stanovisko, protože již není možnost zmíněné vzorky jakkoliv přezkoumat," vysvětluje Peričevič.

Podle něj není možné, aby byly důkazní materiály ničeny podle interního pokynu nemocnice. "Dle našeho názoru ke skartaci stěžejního důkazu může dát pokyn jen a výhradně předsedkyně senátu nalézacího soudu, avšak takový pokyn se ve spisovém materiálu nenachází," tvrdí.

Podle přednosty Ústavu soudního lékařství a toxikologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Alexandera Pilina jde ovšem o otázku vnitřních pokynů pracoviště. "Většinou se histologické vzorky ponechávají pět let, u nás (na ÚSLT v Praze) je necháváme déle - asi deset let, pak se skartují, aby nás tu ten materiál nezavalil," vysvětlil Blesk.cz.

Vyhlášky ani jiné podzákonné předpisy lhůtu archivace nekroptického materiálu podle něj nestanovují. "Podle novely zákona, která vyšla letos v červenci, je povinné uchovávat pouze pitevní protokoly, a to po dobu 40 let," dodal.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
..krakonos500 ( 19. září 2018 14:21 )

Skartace vzorků se provádí po 5 letech, pokud tomu nebrání jiné důvody. Zde těch důvodů bylo víc: 1) Obhajoba požadovala jejich uschování a další přezkoumání 2) Běží trestní řízení na znalce za posudky na tyto vzorky. Ergo - jejich skartace byla protizákonná a jedná se o zahlazování stop protiprávního jednání naší prohnilé justice.

satanas ( 14. září 2018 10:18 )

Jde o pohadku pro NE-dospele..Nic pro tebe,tobe to vyhovuje a slusi na Politice!

fujitsu ( 11. září 2018 23:57 )

My starý mazáci, nejsme ulejváci a víme my víme

dajka123 ( 11. září 2018 22:11 )

....To myslíš kramného pravdu a...znalců...

dajka123 ( 11. září 2018 22:09 )

Z pravdy? To nydlis6gu ktsmbehi6 pravdu y falešné posudky Matlacha s Farkaše za které byli vyskrtnutí ze seznamu znslvů. Aha tak takto vypadá pravda. 😄😄😄

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa