Kauza Kramný opět u soudu: Znalce obhajoby obžalovali z křivé výpovědi

Autor: ČTK, dce - 
7. 6. 2018
11:52

Případ Petra Kramného se opět bude řešit před soudem. Mezi obžalovanými ale nyní stanou znalci obhajoby Igor Fargaš a Radek Matlach. Čelí totiž obžalobě z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku.

Státní zástupkyně obžalovala z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku soudní znalce Radka Matlacha a Igora Fargaše, kteří svědčili v procesu s Petrem Kramným jako znalci obhajoby. Uvedla to dnes Česká televize, které informaci potvrdila náměstkyně ostravského okresního státního zástupce Monika Oborilová.

"Obžaloba souvisí s tím, že obžalovaní jako znalci s dlouholetou praxí vypracovali neobjektivní a nepravdivý znalecký posudek, který pak stvrdili svou výpovědí před soudem," řekla Oborilová. Dodala, že obžalobu okresní státní zastupitelství podalo k Okresnímu soudu v Ostravě. "Hlavní líčení by podle našich zkušeností mohlo být nařízené v řádu několika měsíců," doplnila.

Policie znalce obvinila loni na jaře z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku. V případě uznání viny jim hrozí tresty v rozmezí od šesti měsíců do tří let. Matlach obvinění odmítá. "To, co nám je kladeno za vinu, je nesmysl," řekl. Dodal, že policejní vyšetřování považuje za nekorektní. "To, co je uvedeno ve spise, se nezakládá na pravdě. Policie vůbec nevyslechla námi navržené svědky, kteří mohli potvrdit naši obhajobu," uvedl.

Kramný byl odsouzen k 28 letům vězení za vraždu své manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Obžaloba vycházela z posudku expertů ostravského ústavu soudního lékařství, podle nichž Kramný svou ženu a dceru zabil elektrickým proudem. Znalci Matlach a Fargaš ovšem v posudku obhajoby jako nejpravděpodobnější příčinu úmrtí uvedli otravu z jídla, byť možnost smrti po zásahu elektrickým proudem úplně nevyloučili.

Revizní posudek pak jako příčinu smrti určil jednoznačně zásah elektrickým proudem a znalec František Vorel řekl, že u některých závěrů znalců Matlacha a Fargaše to vypadá, že jde buď o základní neznalost, nebo úmyslné zkreslení. Krajské státní zastupitelství pak na základě závěrů tohoto revizního posudku podalo podnět policii, která oba znalce obvinila.

 

Doporučujeme
kapsa72 ( 17. června 2018 21:32 )

"VIDIS TRISKU V OCICH JINYCH,ALE KLADU VE SVEM OKU NEVIDIS.

jjusa ( 17. června 2018 20:00 )

Ty máš v hubě jen českou justici,myslíš že uspěješ?

satanas ( 17. června 2018 18:22 )

NEni lehke obhajit sve nazory proti te Justicni mafii,,vidime to denne a kdo sleduje co Ceska "Justice" vyvadi nesmi a nemuze byt prekvapen..

satanas ( 17. června 2018 17:56 )

Jde oto, kdo znalce obhajoby obzaloval..Snad ne ti, co falsovali dukazy, vcetne fotek? V Cesku je riskantni i profese znalce?

satanas ( 17. června 2018 17:53 )

COpak, Hemza taky falsoval dukazy?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa