Nový zvrat v případu Petra Kramného: Policie prošetřuje znalce, kteří svědčili proti němu

Autor: dce - 
8. 2. 2018
05:13

V případu Petra Kramného jako by se stoly obrátily – v hledáčku police a státních zastupitelství se nyní ocitli znalci, kteří svědčili ve prospěch obžaloby. Spolek Šalamoun na jednu skupinu znalců podal podnět pro podezření ze spáchání trestného činu, druhou skupinu znalců prověřuje policie v Brně.

Petr Kramný byl před dvěma lety odsouzen na 28 let do vězení za vraždu své manželky Moniky a dcery Klárky. Podle rozsudku měl obě ženy zabít na dovolené v Egyptě elektrickým proudem. Už od začátku celého stíhání se ovšem Kramný i jeho stoupenci lví silou perou za jeho nevinu.

A začíná se jim dařit! Krátce před Vánocemi měl sám státní zástupce Vít Legerský uznat, že nové posudky v oboru soudního lékařství, hovořící ve prospěch Petra Kramného, mohou být důvodem k obnově procesu. Další triumf se týká znalců, kteří svědčili proti odsouzenému muži.

„V souvislosti se zásadními závěry předního českého odborníka na myokard prof. I. Š. CSc., který ve svém písemném vyhotovení znaleckého posudku konstatuje, že se žádné stopy elektrického proudu na srdcích Moniky a Kláry Kramných vůbec nenacházejí, podal dne 30. 7. 2017 Spolek Šalamoun podnět pro podezření ze spáchání trestného činu nepravdivého či hrubě zkresleného znaleckého posudku na znalce Nemocnice České Budějovice a.s. MUDr. Františka Vorla, MUDr. Zdeňka Šenkýře a MUDr. Evu Tomáškovou,“ řekl Blesku místopředseda spolku Šalamoun Václav Peričevič.

Okresní státní zastupitelství v Ostravě se podle něj ale odmítlo věcí zabývat, dokud jim to nenařídilo vyšší Krajské státní zastupitelství. 

„Zcela souběžně probíhá podobné řízení ve smyslu nepravdivého znaleckého posudku vůči znalcům MUDr. Smatanové a MUDr. Dokoupilovi, ale v Brně. Složky Policie ČR vůči důvodně podezřelým znalcům zahájily úkony v trestním řízení,“ doplnil Peričevič. 

„Mohu potvrdit, že případ prošetřujeme,“ sdělila Blesku brněnská policejní mluvčí Andrea Cejnková bez bližších podrobností.

Doporučujeme
Ciara563 ( 26. února 2018 02:05 )

kapsa72: ani na okamzik jsem nezapochybovala o tom,ze by to mohl byt od Tebe dobry umysl..znam Tve nazory na vec a dovedu si predstavit co Ty jsi za bezcharakterniho cloveka..Ty ktery se tady ohanis karmou,vzdyt jsi tady s tim vsem pro smich.

Ciara563 ( 26. února 2018 01:57 )

5vceskychnastole:kramnokonečnický vir. Dekuji Ti moc za upozorneji a velmi si toho vazim,ze jsi mel starost. Ja tu zpravu tady videla uz drive,ale ani na vterinu jsem neuvazovala,ze bych na ni klikla Za prve,jak jsem psala,jsem na takove veci velmi opatrna a za druhe,jestlize tady nick la.ma.. ma tady na me pul dne sproste vypady a vim ze je kamarad s kapsou72 No comment

5vceskychnastole ( 25. února 2018 23:08 )

kramnokonečnický vir.

kapsa72 ( 25. února 2018 22:14 )

https://goo.gl/images/QqoXT4 Fotky z nove knihy o PK cairo..

kapsa72 ( 25. února 2018 20:29 )

Tak cus zas nekdy..

Zobrazit celou diskusi
Další videa