Nová naděje pro Petra Kramného? Kláru s Monikou nezabil proud, tvrdí noví odborníci

Autor: dce,ČTK - 
20. 6. 2017
15:52

Ačkoliv byl Petr Kramný před rokem definitivně odsouzen na doživotí za vraždu své manželky a dcery na dovolené v Egyptě, jsou stále lidé, kteří věří v jeho nevinu a bojují za jeho propuštění. Spolek Šalamoun prozradil, že vzorky tkání zavražděných byly znovu podrobeny zkoumání a vyšlo najevo, že Moniku s Klárkou nezabil elektrický proud.

Svou manželku Moniku a dceru Klárku zabil podle rozsudku Petr Kramný na dovolené v Egyptě v červenci roku 2013. Zavraždit je měl elektrickým proudem. Kramný i po loňském odsouzení na 28 let do vězení stále tvrdí, že je nevinný. Za jeho propuštění se „rve“ i Spolek Šalamoun, který vydal novou tiskovou zprávu se šokujícími odhaleními.

„Mozaika byla složena. Spolku Šalamoun je známo, že po létech ‚bojů‘ v rámci spravedlivého procesu, řady neuvěřitelných obstrukcí a dalších těžko uvěřitelných faktorů, interpelace, bylo umožněno finální přezkoumání zásadních nekroptických materiálů nezávislými odborníky, jejichž renomé patří ke špičce v daném oboru nejen v České republice,“ uvedl Václav Peričevič, místopředseda spolku Šalamoun.

Peričevič dále označil posudky obžaloby za „lajdácké a zejména zcela nedostatečně zpracované“. Kramného označil za oběť a vězně svědomí občanů České republiky. Celou kauzu označil za fikci, která se právě s novými důkazy rozpadla.

„S ohledem na všechny a zejména nové skutečnosti Monika a Klára Kramných  s vysokou mírou pravděpodobnosti, hraničící s jistotou, nezemřely na akutní selhání srdce po zásahu elektrickým proudem,“ dodal Peričevič.

„Posudky, které v soudním řízení byly vyhotoveny na žádost pana Petra Kramného v rámci jeho obhajoby, tak ty nějaké závěry řekly. Současné, řekněme, znalecké závěry ještě rozvádí tyto znalecké závěry a můžu říct, že znalecké závěry, jaké byly vysloveny z úst a pera soudních znalců ostravských, tyto téměř ve sto procentech vyvrací,“ řekla Kramného obhájkyně Jana Rejžková.

„Teď budou následovat další mé procesní kroky, které si ale zatím nechám pro sebe. Dokud se s tím neseznámí soud, nebudu s tím seznamovat veřejnost,“ řekla obhájkyně. Potřebuje především písemné zpracování nových znaleckých posudků.

„Až to budu mít písemně a budu vědět, co Ústavní soud, budu dělat další procesní kroky vedoucí k tomu, abych prokázala to, co od začátku říkám, tedy že není vyjasněna příčina selhání srdce a můj klient se nepodílel na smrti manželky a dcery nijak. Elektrický proud je nesmysl. Závěr, na základě kterého je odsouzen, je naprosto nepravdivý, nesmyslný, důkazně nepodložený,“ řekla Rejžková.

Vše o případu Kramný čtěte na Blesk.cz ZDE >>>

Video Rozsudek nad Kramným: Jak se tvářil on, jeho rodina a právníci? Podívejte se! - Jan Jedlička

Doporučujeme
michal121 ( 24. října 2017 07:33 )

Kdo a proč by vraždil obě chudinky? At se na mě nikdo nezlobí, ale jedinej, kdo pro to měl důvod ke Kramný. Proč Kramný pojal svoje "truchlení" nad smrtí toho nejdražšího co měl, jako exhibici? Proč lhal a měnil výpovědi na obrazovkách Novy? To jsou jednoduché otázky, které prostě dávají jen jednu odpověd. Kramný je vrah a jak přesně vraždil, je v tenhle moment celkem fuk. Kdo někdy byl v Egyptu ví, že je to absolutně nejvhodnější místo, jak se někoho zbavit a zároven téměř neriskovat odhalení. Proto si myslím, že to byl chladnokrevnej, promyšlenej čin, kterej bud provedl Kramný, nebo někdo, koho si najal. A prostředí Egypta, kde absolutně nic nefunguje, medicína a všechno ostatní je tam na úrovni našich 20tejch let je k tomu jak stvořená. Kdybych se chtěl kohokoliv zbavit, Egypt je přesně to místo, kde by se to dalo bez nějakejch velkejch obtíží udělat.

holahej ( 8. července 2017 19:58 )

Je naprosto skandální, že státní zástupce poskytoval právní rady přednostovi ústavu soudního lékařství Dvořáčkovi k tomu, jak zabránit znalcům přibraným obhajobou nové zkoumání nekroptického materiálu. Dokonce musel zasahovat ministr spravedlnosti. Legerský dobře věděl, že se falšování důkazů o el. proudu provalí, když vzorky vydají. Je naprosto skandální, jak bylo obhajobě bráněno v jejích právech. Tohle není justiční omyl ale justiční zločin.

mescalin ( 24. června 2017 13:36 )

Vy vědátorky upínající svou poslední naději k opilcům ze šalamounů. V místě vstupu el. proudu vzniká výbled v důsledku odkrvení, naopak veškerá tkáň a orgány jsou překrvené. Kramný je vrah a ani účelový posudek podpořený opilci ze šalamounů mu nepomohou. Nebuďte naivní, to by všichni museli být tak tupý jako je Vlasta Sklenářová, Venca Peričevič a cholerický hulvát a opilec Bok, to je vážně materiál a záruka pořádného průse.ru.

mescalin ( 24. června 2017 13:29 )

Protože jsi omezená a o medicíně nemáš ani páru tajk ještě jednou: Při úmrtí elektrickým proudem jsou velmi překrvené všechny orgány v těle. To byl i tento případ, byl překrvený žaludek, plíce, srdce, mozek, postě všechno. Ovšem v Egyptě na to nepřišli, protože tyto orgány vůbec nepitvali v domnění, že jde o otravu, tak se zabývali pouze trávicím traktem. Další nezpochybnitelný důkaz jsou posmrtné skvrny, které se začnou oběvovat až za několik hodin po smrti a jak hodiny přibývají jsou jsou zřetelnější. Podle vývoje posmrtných skvrn se zjistilo, že v době nálezu byly obě až 20 hodin po smrti. Jelikož Kramný to nahlásil asi ve dvě nebo ve tři ráno, tak zjistíme, že byly mrtvé už předešlý den. Závěr zní, že všechno co Kramný do podrobna líčil a vyprávěl co všichni dělali odpoledne a večer byla lež, protože v té době prostě už nežily a on tam byl s těmi mrtvými celou dobu zavřený, než dostal odvahu si vymyslet příběh a nahlásit jejich smrt.

jjusa ( 23. června 2017 19:10 )

Přesně tak,ty se dovedeš pobavit sama se sebou a nepotřebuješ nikoho dalšího.S tolika nicky si vystačíš sama.To vědmy a kartářky dovedou třeba i v 251 letech a bez rozumu!!!!!!!!!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa