Svou manželku Moniku a dceru Klárku zabil podle rozsudku Petr Kramný na dovolené v Egyptě v červenci roku 2013. Zavraždit je měl elektrickým proudem. Kramný i po loňském odsouzení na 28 let do vězení stále tvrdí, že je nevinný. Za jeho propuštění se „rve“ i Spolek Šalamoun, který vydal novou tiskovou zprávu se šokujícími odhaleními.

„Mozaika byla složena. Spolku Šalamoun je známo, že po létech ‚bojů‘ v rámci spravedlivého procesu, řady neuvěřitelných obstrukcí a dalších těžko uvěřitelných faktorů, interpelace, bylo umožněno finální přezkoumání zásadních nekroptických materiálů nezávislými odborníky, jejichž renomé patří ke špičce v daném oboru nejen v České republice,“ uvedl Václav Peričevič, místopředseda spolku Šalamoun.

Peričevič dále označil posudky obžaloby za „lajdácké a zejména zcela nedostatečně zpracované“. Kramného označil za oběť a vězně svědomí občanů České republiky. Celou kauzu označil za fikci, která se právě s novými důkazy rozpadla.

„S ohledem na všechny a zejména nové skutečnosti Monika a Klára Kramných  s vysokou mírou pravděpodobnosti, hraničící s jistotou, nezemřely na akutní selhání srdce po zásahu elektrickým proudem,“ dodal Peričevič.

„Posudky, které v soudním řízení byly vyhotoveny na žádost pana Petra Kramného v rámci jeho obhajoby, tak ty nějaké závěry řekly. Současné, řekněme, znalecké závěry ještě rozvádí tyto znalecké závěry a můžu říct, že znalecké závěry, jaké byly vysloveny z úst a pera soudních znalců ostravských, tyto téměř ve sto procentech vyvrací,“ řekla Kramného obhájkyně Jana Rejžková.

„Teď budou následovat další mé procesní kroky, které si ale zatím nechám pro sebe. Dokud se s tím neseznámí soud, nebudu s tím seznamovat veřejnost,“ řekla obhájkyně. Potřebuje především písemné zpracování nových znaleckých posudků.

„Až to budu mít písemně a budu vědět, co Ústavní soud, budu dělat další procesní kroky vedoucí k tomu, abych prokázala to, co od začátku říkám, tedy že není vyjasněna příčina selhání srdce a můj klient se nepodílel na smrti manželky a dcery nijak. Elektrický proud je nesmysl. Závěr, na základě kterého je odsouzen, je naprosto nepravdivý, nesmyslný, důkazně nepodložený,“ řekla Rejžková.

Vše o případu Kramný čtěte na Blesk.cz ZDE >>>

Fotogalerie
30 fotografií

Video
délka: 00:45

Rozsudek nad Kramným: Jak se tvářil on, jeho rodina a právníci? Podívejte se! Jan Jedlička