Podivná teorie tvrdí, že je Kramný nevinný: Moniku s Klárkou prý zabil jed ryby fugu

Autor: dce - 
4. 6. 2017
13:59

Se skutečně neobvyklou teorií přišel Václav Žalud z Lékařské fakulty v Plzni. Moniku s Klárkou podle něj nezabil elektrický proud, ale otrava tetrodotoxinem – jedem, který se nachází například v japonské pochoutce, rybě fugu!

Petr Kramný byl loni definitivně odsouzen na 28 let do vězení za vraždu své manželky Moniky a dcery Klárky. Na dovolené v Egyptě je podle obžaloby zabil zásahem elektrického proudu. V celém případu ale chybí přímé důkazy, což láká k desítkám teorií, co se v hotelovém pokoji stalo.

Poslední z nich přednesl serveru TN.cz elektroinženýr Václav Žalud. Podle něj za otravou matky s dcerou stojí tetrodotoxin, nervový jed z ryby fugu. „K zabití dospělého člověka stačí jediný miligram této látky,“ tvrdí.

Příznaky se podle něj shodují s tím, co popsal při výslechu Kramný. První příznaky jsou stejné jako u faraonovy nemoci. To znamená úporný průjem, zvracení, bolení hlavy, kolísání krevního tlaku. Toho člověka rozrazí zimnice nebo polije horko. Ale dochází tam k obrně svalů, a to všech, hladkých i kosterních. Ten člověk zmalátní. Když mu odejdou mezižeberní svaly a bránice, začne se dusit, upadne do hypoxického komatu. Dýchání není natolik dostatečné, aby se prokysličil mozek. Pokud je to závažnější, končí to smrtí,“ popsal Žalud s tím, že Kramný otravu rozchodil, protože byl hmotnější.

Jeho teorii ale strhává odborník z oboru soudního lékařství a toxikologie.Otrava neurotoxinem tetrodotoxinem se objevuje již u jídelního stolu, umírá se velmi brzy zvláště děti – viz kazuistiky zemřelých Japonců, kterých umírá ročně několik desítek. Průjmy nejsou nebo jen výjimečně, zrovna tak zvracení,“ uvedl soudní znalec Jaroslav Klán.

„V žaludku by byly na 100 % nalezeny zbytky Tetraodon lineatus (čtverzubec pruhovaný, pozn. red.), musela by to být játra, ovaria či jiný orgán, ale rybí maso je většinou neškodné. Toxin se samozřejmě v žaludečním obsahu dá prokázat. Jinak dnes již víme, že jen někteří čtverzubci toxin obsahují, a to ti, kteří požili určité bakterie a řasy, které jsou primárním zdrojem toxinu,“ dodal Klán.

Rodina Kramných ale dle výpovědí nejedla nic, co by takovou otravu způsobilo. Žalud tvrdí, že jed do pití mohl rodině přimíchat někdo z personálu, protože je Kramný od začátku neustále s něčím obtěžoval. Chtěli mu podle Žaluda udělit lekci plnou žaludečních potíží, ale neodhadli množství jedu. Sehnat tetrodotoxin by pro obyčejného recepčního nebo uklízečku ale určitě nebylo snazší než koupit prosté projímadlo...

Video Rozsudek nad Kramným: Jak se tvářil on, jeho rodina a právníci? Podívejte se! - Jan Jedlička
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
mescalin ( 13. června 2017 07:32 )

kapsa

mescalin ( 13. června 2017 07:30 )

Je s podivem kolik primitivních idí věří užvaněnému cholerickému prinitivnímu Bokovi a Peričevičovi, kterým jde jen o vlastní profit a zviditelnění.Jeho žvásty nenají hlavu ani patu, všimni si, že seriózní média je nidy neotiskla, nebo to pořád nechápeš?

otogo ( 12. června 2017 16:03 )

Je s podivem, kolik debilních lidí bez vlastního názoru tady na blesku je. Jelikož je tolik pochybení a jsou nové konzultace s odborníky, takže je všem chytřejším již dávno známo, o jaký justiční zločin se v kauze Kramný jedná. Místní lůza pukne vzteky, až se prokáže, že je Kramný nevinný.

kapsa72 ( 12. června 2017 10:51 )

Nalita jak pytel pilin vytahnuty z vltavy..

mescalin ( 12. června 2017 08:04 )

Vlasto, ty jsi zase nalitá.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa