Výsledek neví ani sám Kramný či jeho zástupkyně. Soudci musí totiž nejprve vypracovat odůvodnění, předat ho Krajskému soudu v Ostravě a ten ho doručí účastníkům řízení. Prý to bude trvat asi měsíc.

Téměř s jistotou lze předpokládat, že Kramný nebude s rozhodnutím spokojený. „Klient mi zatím nevolal, že by byl propuštěn na svobodu. Neznám případ, že by osoba po úspěšném dovolání zůstala ve vězení. Ale možné je všechno,“ řekla Blesku jeho advokátka Jana Rejžková.

„Jsem zvědavá na odůvodnění. Brala jsem dovolání jako formální krok, abych mohla podat ústavní stížnost,“ dodala. Její text už připravuje. Podá ji v polovině roku. Nyní musí asi měsíc čekat na doručení rozhodnutí Nejvyššího soudu. „Pak mám na podání stížnosti dva měsíce,“ řekla.

Ta tvrdí, že má důkazy o Kramného nevině. „Důkazů o nesmyslnosti obvinění a odsouzení mám více než dost, a to odborně podložené. Nabývám dojmu, že by soudy klienta nepustily, i kdyby se k smrti žen přiznal někdo z hotelu v Egyptě,“ řekla v pátek Rejžková s tím, že pokud dovolání skutečně nebylo úspěšné, posune případ k Ústavnímu soudu ČR.

Video
délka: 00:45

Rozsudek nad Kramným: Jak se tvářil on, jeho rodina a právníci? Podívejte se! Jan Jedlička

Fotogalerie
24 fotografií