Soud rozhodl o Kramném: Výsledek nezná ani on sám, Rejžková má ale jasno!

Autor: kon, kru, ČTK - 
20. 3. 2017
16:31

O osudu Petra Kramného (38), odsouzeného k 28 letům vězení za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě, rozhodl Nejvyšší soud (NS). Přestože to soudci učinili už ve čtvrtek, o jeho dovolání soud nebude zatím veřejnost informovat.

Výsledek neví ani sám Kramný či jeho zástupkyně. Soudci musí totiž nejprve vypracovat odůvodnění, předat ho Krajskému soudu v Ostravě a ten ho doručí účastníkům řízení. Prý to bude trvat asi měsíc.

Téměř s jistotou lze předpokládat, že Kramný nebude s rozhodnutím spokojený. „Klient mi zatím nevolal, že by byl propuštěn na svobodu. Neznám případ, že by osoba po úspěšném dovolání zůstala ve vězení. Ale možné je všechno,“ řekla Blesku jeho advokátka Jana Rejžková.

„Jsem zvědavá na odůvodnění. Brala jsem dovolání jako formální krok, abych mohla podat ústavní stížnost,“ dodala. Její text už připravuje. Podá ji v polovině roku. Nyní musí asi měsíc čekat na doručení rozhodnutí Nejvyššího soudu. „Pak mám na podání stížnosti dva měsíce,“ řekla.

Ta tvrdí, že má důkazy o Kramného nevině. „Důkazů o nesmyslnosti obvinění a odsouzení mám více než dost, a to odborně podložené. Nabývám dojmu, že by soudy klienta nepustily, i kdyby se k smrti žen přiznal někdo z hotelu v Egyptě,“ řekla v pátek Rejžková s tím, že pokud dovolání skutečně nebylo úspěšné, posune případ k Ústavnímu soudu ČR.

Video Rozsudek nad Kramným: Jak se tvářil on, jeho rodina a právníci? Podívejte se! - Jan Jedlička
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
rentierskej ( 22. března 2017 13:14 )

ty už to nehul!

rentierskej ( 22. března 2017 13:10 )

a tak s tím já souhlasím: dvojnásobný vrah chtěl ještě otrávit čtenáře svými báchorkami. kramný některým jednoduše způsobil celkovou sepsi... slitování s dvojnásobným vrahem - není na místě!

breburda1 ( 21. března 2017 10:15 )

A až zjistí, že policie obvinila soudní znalce z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku, tak budou ,,vyskakovat" ještě výš!!!

jjusa ( 21. března 2017 09:52 )

Nýmandi si potřebují ulevit a kde jinde než na bleskové diskusi o vrahovi,který si vyvraždil svou rodinu.Za totality museli držet huubu a krok a teď si to mohou dosytosti vynahradit!

holahej ( 21. března 2017 09:52 )

Dobře vědí, že prověřením zpochybněných důkazů nezávislými znalci by došli k jinému výsledku, tak se jistí tím, že k přezkumu ani k vydání vzorků nesmí dojít. Trestní oznámení na falšování PČR odložila, aniž by fotodokumentaci porovnala se vzorky a označila je za pouze za chyby znalců žaloby. NS se kryje tzv. striktními dovolacími důvody a podporuje justicí zločin v plné parádě.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa