Kramný si ve vězení odpykává 28 let. Podle pravomocného verdiktu v roce 2013 na dovolené v Egyptě zavraždil elektrickým proudem svou manželku a dceru. Vinu popírá. Dovolání je aktuálně přiděleno sedmému senátu, podle databáze InfoSoud zatím rozhodnutí NS nepadlo.

Veselý na svou možnou podjatost sám loni upozornil a šestý senát pak rozhodl o jeho vyloučení z kauzy. Kramného obhajoba pak navrhla ještě vyloučení soudců Iva Kouřila a Jana Engelmanna ze šestého senátu plus soudce Mikláše ze sedmého senátu. Při projednávání podjatosti soudce Veselého se totiž také oni rámcově seznámili s informacemi, které dostal od znalce.

Podívejte se, jak soud vynesl rozsudek nad Petrem Kramným:


Video
délka: 00:45

Rozsudek nad Kramným: Jak se tvářil on, jeho rodina a právníci? Podívejte se! Jan Jedlička

Podle NS je skutečně nutné odstranit veškeré pochybnosti o nestrannosti a zabránit „dominovému efektu“, který by mohl vést k dalším námitkám. I když zbývající členové šestého senátu nepřišli do osobního kontaktu se znalcem, nastává důvod pro jejich vyloučení, neboť podle NS „zřejmě není jak rozptýlit pochybnosti“.

Z usnesení také plyne, proč se Veselý se znalcem Františkem Vorlem setkal. Loni byl pověřen zpracováním stanoviska NS k návrhu zákona o znalcích. S Vorlem konzultoval otázku, jak v obecné rovině zabezpečit nezbytnou odbornou úroveň posudků, při podobné příležitosti se s ním setkal už v minulosti. Diskuse se loni stočila i na sledovanou kauzu. Veselý zpětně považuje za své pochybení, že to připustil.

Podle egyptských úřadů šestatřicetiletá žena a osmiletá dívka zemřely na následky dehydratace nebo otravy. Po převozu těl čeští znalci došli k závěru, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem. Potvrdil to i revizní znalecký posudek. Expertizy jsou opakovaně terčem kritiky obhajoby, za Kramného práva se zasazuje také spolek Šalamoun.

Připomeňte si Krámného slova plná žárlivosti na adresu manželky Moniky po její smrti:

Video
délka: 00:53.39
720p 480p 360p 360p 240p

Žárlivost Petra Kramného tn.cz, TV Nova

Fotogalerie
24 fotografií