Kramný dostal kvůli podjatosti nové soudce! Znalci ale nesmí ke vzorkům, zlobí se obhajoba

Autor: ČTK ljš - 
30. 1. 2017
15:39

Kauzu Petra Kramného převzal u Nejvyššího soudu (NS) jiný senát. Z databáze InfoSoud vyplývá, že po soudci Vladimíru Veselém je kvůli podjatosti vyloučen z projednávání celý šestý senát a kauza je nyní vedena pod sedmým senátem. Důsledkem může být odklad verdiktu Nejvyššího soudu. Noví soudci se musejí s případem obeznámit. Obhajoba stále usiluje o to, aby byly vzorky tkání Moniky a Klárky znovu přezkoumány jejími znalci. Zatím ale marně.

Kramný si ve vězení odpykává 28 let. Podle pravomocného verdiktu v roce 2013 na dovolené v Egyptě zavraždil elektrickým proudem svou manželku a dceru. Vinu popírá.

Spolek Šalamoun v polovině ledna upozornil na to, že je z projednávání kauzy vyloučen soudce Veselý. Loni byl na obědě se soudním znalcem, který se podílel na revizní expertize v Kramného kauze. Řeč se stočila i na sledovaný případ. Veselý o setkání podle Šalamounu sám informoval trestní kolegium NS.

V polovině ledna byl případ ještě stále přidělen šestému senátu, kde kromě Veselého figurovali Jan Engelmann, Ivo Kouřil a Marta Ondrušová. Podle Tn.cz ale Kramného obhajoba zpochybnila nestrannost celého šestého senátu.

Mluvčí NS Petr Tomíček ČTK potvrdil, že senát o námitce jednal 19. ledna. Výsledek komentovat nechtěl kvůli nejistotě, zda už účastníci řízení mají usnesení. Z InfoSoudu ale plyne, že kauzu už převzal sedmý senát, tedy Petr Hrachovec, Michal Mikláš a Jindřich Urbánek.

Podle egyptských úřadů šestatřicetiletá Monika a osmiletá Klárka Kramná zemřely na následky dehydratace nebo otravy. Po převozu těl čeští znalci došli k závěru, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem. Potvrdil to i revizní znalecký posudek. Expertizy jsou opakovaně terčem kritiky obhajoby.

Ta se snaží docílit toho, aby vzorky tkání Moniky a Klárky prozkoumali noví znalci z oboru soudního lékařství a mohli si z nich vyrobit vlastní preparáty. Spolek Šalamoun však tvrdí, že je jim v tom systematicky bráněno.

V úterý měl mít znalec obhajoby možnost si alespoň prohlédnout vzorky, které byly použity u soudu, nakonec ale do Ostravy nepojede. „25. 1. 2017 telefonoval přednosta MUDr. Dvořáček znalci, ať nejezdí, že se obrátil s žádostí, zda (preparáty, pozn. red.) vydat, či nevydat, na Nejvyšší soud České republiky. Nahlédnutím do spisového materiálu na Nejvyšším soudě ČR v Brně se žádná taková písemnost ve spisu nenachází,“ uvedl místopředseda Šalamounu Václav Peričevič (celé vyjádření spolku ZDE››).

Vše o případu Petra Kramného››

Doporučujeme
mescalin ( 3. února 2017 15:04 )

Vemeno tupé, znalec Doc. Vorel nemá zapotřebí riskovat svou pvěst, bezúhonnost a dobré jméno, narozdíl od podvodného Matlacha, kterému byl odebraný certifikát soudního znalce, za nepravdivé a podvodné zn. posudky.

mescalin ( 3. února 2017 07:54 )

 Demente, převlékni se do mnoha z tvých nicků a začni kvičet dobytku. Kramný je vrah vlastní rodiny, zrůda, která se kvůli vlastnímu profitu rozhodla vyvraždit svojí rodinu na společné dovolené a žádné popelky, KSČ, Doc. Vorel ani jiní za to nemohou. Nikdo se nenechá od proradné, primitivní lůzy osoočovat, tvou IP už mají na patřičných místech. Rejžková je ve věku, kdy byla u moci KSČ, pokud by nebyla sympatizant, nebo členka, nemohla by svoji práci nikdy vykonávat, ale je možné, že se jedná o porevoluční plzeňskou rychlokvašku, její výsledky, znalosti i vedení obhajoby by tou odpovídaly. To že je jako obhajoba velmi slabá, vidí i blb a to ve všech jejích kauzách, kromě hysterie, předvádění a marných slibů..... nic. Rodině vraha se to však líbí, těm primitivům stačí, že mají pocit z jejího zájmu o vrahouna zatímco ona z toho jen profituje.

jjusa ( 2. února 2017 19:24 )

Pokud ovšem obhájkyní v tu dobu byla a pokud nebyla je rychlokvaška s Plzně.Od totality je 25 let a nevím co to má co do činění s Kramným který si vyvraždil svou rodinu.Snad jen to že není víc argumentů,tak se hodí i to KSČ.

jjusa ( 2. února 2017 19:16 )

Jaký pokoj popelka vyfotila je úplně fuk.A taky je fuk jestli byla Rejže v KSČ a jestli jsou o tom nějaké doklady nikoho nezajímá.Ty zajímají právě jen obdivovatele Kramného aby měli důvod k napadání.Za totality ti co měli nějaké vyšší místo museli být v KSČ všichni,tzn.pokud chtěla být Rejže obhájce musela tam být též.

..krakonos500 ( 2. února 2017 18:53 )

Podle vzteklého kvičení bude mescalin Vorel osobně. V zápisu je, že se ho Rejžková u soudu ptala, jestli je normální, že se ty snímky podobají a on tvrdil, že ano. Čili podvod kryl vědomě a musel o něm vědět. A ještě machroval, že on tomu říká česky zvlnění místo wave-syndrom. A jjusa, zoufalý obhájce naší prohnilé justice nám tu zase lže, že ta popelky vyfotila pokoj, kde holky zemřely. Ve skutečnosti v něm nikdy nebyla, byla dokonce v jiném hotelu, ale "že ono to je určitě tam stejné". Prolhaná jjusa tvrdí, že Rejžková byla v KSČ, což je nejspíš jen její vlhký sen, žádné doklady o tomto členství nikdo neviděl ani o tom nikdo neví, i když by to bylo pro lůzu sousto. O tom, že Gilová a Čapka byly ve společné buňce KSČ doklady jsou a ani se to nikdo nesnaží zpochybnit, viz rozsudek NS. Ale pro lůzu (jjusa, mlátička, kaiman, mescalin) jsou platnější bláboly popelek než důkazní materiál. Proto se místo s důkazním materiálem pracuje se sfalšovanými fotkami a výblitky kartářek a vzorky nesmí k soudním znalcům.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa