Kramný si ve vězení odpykává 28 let. Podle pravomocného verdiktu v roce 2013 na dovolené v Egyptě zavraždil elektrickým proudem svou manželku a dceru. Vinu popírá.

Spolek Šalamoun v polovině ledna upozornil na to, že je z projednávání kauzy vyloučen soudce Veselý. Loni byl na obědě se soudním znalcem, který se podílel na revizní expertize v Kramného kauze. Řeč se stočila i na sledovaný případ. Veselý o setkání podle Šalamounu sám informoval trestní kolegium NS.

V polovině ledna byl případ ještě stále přidělen šestému senátu, kde kromě Veselého figurovali Jan Engelmann, Ivo Kouřil a Marta Ondrušová. Podle Tn.cz ale Kramného obhajoba zpochybnila nestrannost celého šestého senátu.

Mluvčí NS Petr Tomíček ČTK potvrdil, že senát o námitce jednal 19. ledna. Výsledek komentovat nechtěl kvůli nejistotě, zda už účastníci řízení mají usnesení. Z InfoSoudu ale plyne, že kauzu už převzal sedmý senát, tedy Petr Hrachovec, Michal Mikláš a Jindřich Urbánek.

Podle egyptských úřadů šestatřicetiletá Monika a osmiletá Klárka Kramná zemřely na následky dehydratace nebo otravy. Po převozu těl čeští znalci došli k závěru, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem. Potvrdil to i revizní znalecký posudek. Expertizy jsou opakovaně terčem kritiky obhajoby.

Ta se snaží docílit toho, aby vzorky tkání Moniky a Klárky prozkoumali noví znalci z oboru soudního lékařství a mohli si z nich vyrobit vlastní preparáty. Spolek Šalamoun však tvrdí, že je jim v tom systematicky bráněno.

V úterý měl mít znalec obhajoby možnost si alespoň prohlédnout vzorky, které byly použity u soudu, nakonec ale do Ostravy nepojede. „25. 1. 2017 telefonoval přednosta MUDr. Dvořáček znalci, ať nejezdí, že se obrátil s žádostí, zda (preparáty, pozn. red.) vydat, či nevydat, na Nejvyšší soud České republiky. Nahlédnutím do spisového materiálu na Nejvyšším soudě ČR v Brně se žádná taková písemnost ve spisu nenachází,“ uvedl místopředseda Šalamounu Václav Peričevič (celé vyjádření spolku ZDE››).

Vše o případu Petra Kramného››

Fotogalerie
43 fotografií