Petr Kramný (38) dostal za vraždu své manželky Moniky (†36) a malé dcery Klárky (†8) 28 let. S verdiktem ale rozhodně spokojený není. „Posté všem a Blesku poněkolikáté říkám, že jsem holkám neublížil. Miloval jsem je. Přece bych s Monikou, když bych si s ní nerozuměl, neletěl na tak drahou dovolenou. Říkám, odsoudili nevinného,“ tvrdí zarytě. 

A zachází dokonce ještě dál. Podle jeho slov není zdaleka jediný neprávem odsouzený člověk, který u nás sedí za mřížemi. „Budete se divit, ale za mřížemi je hodně lidí, kteří skutečně nic neudělali. Ušili na ně řetězec nepřímých důkazů a jsou tady. Jako já. Netušil jsem, že to tak může u nás fungovat,“ popisuje svůj pohled na český trestněprávní systém.

VŠE O PŘÍPADU PETRA KRAMNÉHO ČTĚTE ZDE >>

Dokonce i v čase, kdy mají všichni ostatní myšlenky spíš kolem blížících se Vánoc, se stále v hlavě vrací k soudnímu procesu. „Pořád vidím soudkyni Gilovou a její podjatost. A taky se v myšlenkách vracím k vrchnímu soudu. Tam jsme předložili fakta o falšování důkazů ve spisu. I vrchní státní zástupkyně chtěla, aby se soud tímto zabýval. Proč to nevyslyšeli, to opravdu nechápu,“ svěřil se Kramný s myšlenkami, které ho pronásledují.

A stále se nevzdává naděje na to, že se snad brzy opět vrátí na svobodu. „Nejsem vrah, budu bojovat. S advokátkou Janou Rejžkovou jsme podali dovolání k Nejvyššímu soudu. Snad je bude falšování důkazů zajímat více než v Olomouci. Šance je pořád stejně veliká. Stačí, když soud vyjde ze skutečných faktů a odmítne konstrukci vyrobenou v Ostravě,“ popsal své plány Kramný.

VÍCE O JIŘÍM KAJÍNKOVI ČTĚTE ZDE >>

Jako odsouzený za dvojnásobnou vraždu si svůj trest kroutí ve věznici na Mírově. V té samé sedí i další slavný vrah, Jiří Kajínek. Na otázku, jestli se spolu někdy viděli, Kramný odpověděl: „Viděli. Prohodili jsme i pár vět. Zrovna ten chlap už má být dávno na svobodě. Pokud já jsem měl zabít Moniku i Klárku a dostal jsem 28 let, tak proč on dostal za zabití dvou ozbrojenců doživotí? Není to logické, ani spravedlivé.“

Fotogalerie
28 fotografií