Kramný může dostat vyšší trest: Žalobce Vít Legerský se také odvolal

Autor: dce, ČTK - 
10. 3. 2016
15:13

Žalobce v případu Petra Kramného Vít Legerský se odvolal proti rozsudku. Petr Kramný zavraždil na dovolené v Egyptě svou manželku Moniku a dceru Klárku. Soud ho za to poslal na 28 let do vězení se zvýšenou ostrahou. Kramný se odvolal přímo na místě. Legerský požadoval pro obžalovaného trest 30 let.

Legerský si po vynesení rozsudku ponechal lhůtu na rozmyšlenou. To znamená, že se mohl vyjádřit do osmi dnů po převzetí písemného vyhotovení rozsudku. Tato lhůta by vypršela v pátek. "Dnes jsem ve věci obžalovaného Petra Kramného podal odvolání proti rozsudku Krajského soudu Ostrava. A to do výroků o trestu a náhradě škody v neprospěch obžalovaného," řekl Legerský. Více své rozhodnutí ani samotnou kauzu nechce komentovat.

Během procesu uvedl, že vina byla Kramnému bez pochybností prokázána. Matka s dcerou podle něj zemřely rukou toho, který je měl chránit, protože neunesl hrozbu konce manželského vztahu. "Měl dostatek času na přípravu i provedení útoku. Jeho záměr usmrtit směřoval k oběma poškozeným, jak vůči manželce, tak dceři," řekl Legerský. Pak podle něj Kramný nenašel odvahu zabít i sebe. Odsouzený vinu odmítá. Hájil se tím, že všichni byli otráveni.

Šestatřicetiletá Monika a osmiletá Klára Kramné byly o dovolené v roce 2013 nalezeny mrtvé v hotelovém pokoji. Podle egyptských úřadů zemřely na následky dehydratace nebo otravy. Žádný jed ale tamní experti neobjevili. Těla po převozu do Česka pitvali znalci z Ústavu soudního lékařství v Ostravě, kteří došli k závěru, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem.

Policie pak Kramného obvinila. Podle znaleckého posudku, který si dala vypracovat obhajoba, však nejpravděpodobnější příčinou smrti byla otrava. Soud si proto nechal vypracovat revizní posudek, který jako příčinu smrti určil jednoznačně zásah elektrickým proudem. Za to byl Kramný odsouzen na 28 let vězení a také musí zaplatit příbuzným své ženy celkem osm milionů korun.

Případem se nyní bude zabývat Vrchní soud v Olomouci. Vyhodnotit bude muset odvolání jak Kramného, tak i žalobce.

Doporučujeme
franta-mlaticka. ( 13. března 2016 18:44 )

eiva: tak to vypadá když si totální pitomec hraje na inteligenta, jsi chudák, prostoduchý chudák.

zindula ( 12. března 2016 22:27 )

To není názor, ale lži a pomluvy mrtvých, soudce, žalobce, soudních znalců atd., jen Kramný je bůh se svatozáří! O trestním právu neví nic a spravedlnost je ji ukradená, hlavně, aby vraha osvobodili! Kde je spravedlnost pro Moniku a Klárku??

montevideo ( 12. března 2016 18:49 )

Proč jí tak nadáváš? Vždyť říká jen svůj názor. A navíc má pravdu. Patrně o trestním právu něco ví.

zindula ( 12. března 2016 15:25 )

Máš pravdu breburdo, strašně mě naštvala ta její odpověď na tvou otázku "jaký je důkaz, že to neudělal"? Ona je faktfakt strašně hloupá ženská, proto z ní dokáže vypadnout jen to její sprosté odseknutí "nedokazuje se vina". To víme všichni, ale ona se vůbec nezabývá tím, ve svém mozečku, že když se řekne A, mělo by se říci i B! Měsíce se ji tu spousta lidí snaží vysvětlit, že používá jen bulvární bláboly a stále lže nebo překrucuje pravdu, nezajímají ji fakta, znalci, výpovědi, odposlechy atd. a co toho ještě nevíme, co je ve spise, ale stále mele, že je nevinný a plakátuje tu nesmysly. Vždyť to, že je tenhle případ tak mediálně propírán, si také zavinil, ten psychopat Kramný, který na tom vydělával jen prachy! Také věřím, jako "joldh", že je to asi stará Kramná-Rychlá, ale při její arogantní povaze a myšlení tady, se ani nedivím, že vychovala takovou zrůdu, který klidně zabije vlastní dítě! Proto mne to vůbec nemrzí, že jsem vybuchla, ona si slušné chování nezaslouží! Věřit tomu, že je nevinný, může faktfakt jen totální hlupák, který neví nic o Egyptě, jeho kultuře, mentalitě lidí, Ramadánu apod. Snažím se už na ni nereagovat, ale někdy ty její lži prostě nevydržím.

verka1 ( 12. března 2016 14:42 )

kriminálník, který kradl, ale nezabíjel. po 25 letech ho snad pustí na svobodu. do kriminálu ho dostal ci.kán.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa