Petr Kramný vlastní dvoupokojový byt na karvinském sídlišti a dvě auta – Chevrolet Orlando a Škodu Felicia. Tento majetek ale na zaplacení odškodného ani zdaleka nestačí. Cena 2+1 v paneláku se totiž v Karviné pohybuje kolem půl milionu. Cena obou aut v bazaru je potom dohromady kolem 250 tisíc, a to ještě v případě, že jsou oba vozy zcela v pořádku.

Osm a půl milionu přitom nejsou jediné peníze, které má Kramný zaplatit. Například pojišťovna Allianz byla se svými nároky odkázána na občanskoprávní řízení, stejně jako Moničin bratr Radmil, kterému soud přiznal dva miliony za smrt sestry.

CELÝ ONLINE PŘENOS Z VYNESENÍ ROZSUDKU NAD PETREM KRAMNÝM A JEHO ODŮVODNĚNÍ NAJDETE ZDE>>>

 

Co musí Kramný zaplatit

  • Odškodné otci Moniky Erichu Niciejovi a náklady na pohřeb 4 018 418 Kč
  •  Odškodné bratru Moniky Radmilovi a náklady na náhrobek 2 270 466 Kč
  •  Odškodné bratru Moniky Martinovi 2 200 000 Kč

Expert: Část peněz vymůže exekutor

Z čeho Kramný zaplatí více než osmimilionové odškodné pro pozůstalé? „Až bude rozhodnutí pravomocné, je nejlepší možností pro oprávněné osoby kontaktovat exekutora, který má pravomoci zastavit byt i auto odsouzeného a rozhodnout o jejich případném vydražení,“ vysvětlil Blesku renomovaný advokát Jaroslav Ortman.

Zda rodina někdy uvidí zbytek částky, kterou nepokryje prodej Kramného majetku, je zatím otázka. „Obžalovaný je zdravý mladý jedinec, který ve vězení může pracovat, bude-li chtít, proto soud požadavkům vyhověl, neboť je v možnostech obžalovaného tyto částky postupně splácet,“ řekla k tomu soudkyně Renata Gilová.

Poslechněte si vynesení rozsudku:

Video
délka: 01:18

Jménem republiky: Takhle zní celý verdikt nad Petrem Kramným! Lukáš Červený


Fotogalerie
11 fotografií