Zbědovaná Katka žebrá v mrazu v centru Prahy: Drsné svědectví syna dokumentaristky Třeštíkové

Autor: ljš - 
4. 12. 2017
11:44

Už nekrade, ale žebrá! Nadějné zprávy, které se o Katce z filmu dokumentaristky Heleny Třeštíkové šířily v posledních měsících, částečně potvrdil syn slavné filmařky fotograf Tomáš Třeštík, který narkomanku potkal v centru Prahy. Působila podle něj střízlivě, bohužel si na život ale stále nevydělává prací.

"Pro ty, které zajímá osud Katky z mámina dokumentu, dneska večer jsem ji náhodou potkal v Karlovce. Žebrá tam v kleče na ulici, čelem opřená o chodník, poznal jsem jí jen podle prstýnku, který nosí celou dobu, co ji znám," uvedl známý fotograf na svém facebookovém profilu a připojil také Katčinu fotku.

Katka je mu dobře známá, protože s ní jeho matka dlouhá léta natáčela a zmapovala její životní příběh a pád až na dno. Zachytila i zdrcující zlom v Katčině životě, kdy kvůli drogám opustila svou dceru Terezku.

S Katkou proto Třeštík prohodil pár slov. "Je na metadonu, s přítelem bydlí v nějakém domku, snad skoro legálně. Drogám se snaží vyhýbat, jestli se jí to uplně daří, si jistej nejsem. Dceru nevídá. Roman sedí, dostal 3,5 roku, Katka přesně neví za co. Vypadá dost zbědovaně, ale kdo by nevypadal, bylo lehce pod nulou," popsal setkání.

Přestože Katka sama nedávno přiznala, že i přes metadonovou terapii, si občas pervitin dá, o první adventní neděli se zdála čistá. "Mluvila k věci, smířlivě a věcně, působila střízlivě a celkem zorientovaně," uvedl fotograf. "Pokud tam na ní narazíte a budete mít chuť, dejte jí na čaj. Je otázka, jestli si za to ten čaj fakt koupí, já chci ale věřit, že jo. Díky. T," vyzval své fanoušky.

Video Trailer k filmu Katka (2010) - YouTube
360p


Doporučujeme
europa ( 7. prosince 2017 17:38 )

Nechápu, proč se vůbec někdo takovou špínou zlodějskou zabývá?

stalinovapravakoule ( 6. prosince 2017 00:33 )

Jo tu znám,dal jsem jí stováka za nach cání do její pusy,kámoš jí tam za dva stováky nas ral Chtělo se mi ch cát a nikde nebylo WC

reposlava ( 5. prosince 2017 18:41 )

Zastřelte tu obludu a všechny feťaky!

rentierskej ( 5. prosince 2017 17:58 )

tak alespoň vím, proč se na tv nedívám!

rentierskej ( 5. prosince 2017 17:55 )

jednoznačný souhlas, citrooon!

Zobrazit celou diskusi
Další videa