Před maturitou odjela Michaela (21) na brigádu na Kypr: Šla jsem spát a vzbudila se ochrnutá!

Autor: Jiří Krušina - 
16. 8. 2017
21:32

Život se z minuty na minutu změnil Michaele Kevelyové (21). Chtěla se zdokonalit v jazycích, odjela proto na Kypr, kde ji postihla záhadná nemoc. Během dne z ní udělala ležáka.

 Mladá modelka Michaela milovala cestování, a proto si před maturitou v létě 2015 zajistila brigádu na Kypru. „Pracovala jsem v obchodě a byla spokojená. Jedno ráno jsem se probudila s bolestí ramene a pravé ruky. Nechala jsem se kamarádem odvézt do nemocnice, aby mi dali obstřik. Myslela jsem, že mi svaly zatuhly od průvanu či klimatizace,“ popsala příznaky nemoci Míša.

Po návratu ze špitálu si lehla a spala. Po procitnutí necítila pravou polovinu těla. „Zavolala jsem kamarádovi, aby mě odvezl do nemocnice. Tam mě uvedli do umělého spánku. Probudila jsem se po několika dnech a uviděla modlícího se faráře. V krku jsem měla hadici, necítila jsem tělo a všude byly přístroje,“ vypráví o nejhorších okamžicích života.

Rodiče ochrnutou Míšu nechali převézt domů. „Lékaři nám řekli, že dostane zápal plic a do dvou měsíců zemře,“ říká tatínek Štefan. Rodina se s prognózou nesmířila. „Sehnali jsme fyzioterapeutku, která s Míšou cvičila. Odsávali jsme ji hleny z plic. Prvním důkazem možného zlepšení bylo, že Míša pohnula prstem,“ dodal otec.

Rodina shání peníze, kde se dá, aby mohla Michaela rehabilitovat. „Jsem podruhé v lázních Klimkovice a jsem na tom lépe. Hýbu levou rukou a i do pravé se mi vrací cit. Udělám s oporou i první krůčky,“ pochlubila se kráska.

Míšu postihla míšní ischemie, céva, která vyživuje míchu, se ucpala a ta začala bez kyslíku a živin odumírat. Celé tělo jí ochrnulo a došlo k multiorgánovému selhání. Jako ležák následně dostala zápal plic a nemohla vykašlávat hleny. Aby se neudusila, musel u ní pořád někdo být a v případě potřeby je odsát. Co bylo příčinou onemocnění, lékaři netuší. U 30 procent podobných případů se nikdy nezjistí.

Michaela v průběhu nemoci shodila 17 kilo, z 53 na 36 kilogramů. Říká o sobě, že je bojovnice a bude zase chodit. A o budoucnosti má jasno. „Až se uzdravím, tak budu pomáhat lidem, kteří skončili jako já,“ dodala.

VIDEO: Míša skončila kvůli neznámé nemoci na vozíku, učí se znovu chodit

Video Míša skončila kvůli neznámé nemoci na vozíku, učí se znovu chodit - Jiří Krušina
1080p 720p 360p

Doporučujeme
zkratik ( 16. srpna 2017 23:14 )

jj http://www.hlavnespravy.sk/boris-kollar-pacientke-nepreplatili-liecenie-maserovi-davaju-milion y/741102

ellenic ( 16. srpna 2017 22:57 )

Viděla jsem příběh Míši v pořadu V siedmom nebi, má úžasnou a skvělou rodinu , její otec ji doprovází i na léčení. Byla v Centru Adeli v Piešťanech, zatančila si velmi pomalu na stužkovej s Vilo Rozborilom. Statečná, inteligentní dívka. Přeji ji hodně zdraví a štěstí.

zkratik ( 16. srpna 2017 22:54 )

r.2015,pleskáči zaspali https://www.cas.sk/clanok/332091/ochrnuta-miska-v-siedmom-nebi-uradnici-jej-nedali-sancu-rozbori l-sa-pustil-do-statu/

jity ( 16. srpna 2017 21:54 )

To bylo v pořadu,na televizi JOJ, kde pomáhají potřebným.Tuto dívku nechtěli nikde na Slovensku léčit až televize ji sehnala lázně Pišťany. Potom začala trochu chodit, což považovali všichni jako zázrak.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa