Smrt dědy Zdeňka z pořadu Pergnerové: Usnul, vnuk už ho nedokázal probudit

Autor: lac,ljš - 
9. 8. 2017
09:51

Šel si lehnout a už se neprobudil! Dědu Zděňka Sporera (†69) z pořadu Terezy Pergnerové (43) Akce nový domov zabil infarkt přímo v bytě, který mu moderátorka a její tým pomohli vylepšit. Našel ho starší z jeho milovaných vnuků, o které se s láskou a obětavostí staral.

Pan Zdeněk zemřel v neděli pozdě odpoledne. „On prý něco zavařoval, udělalo se mu špatně, tak si lehl a už se neprobudil. Starší Danek ho budil, nemohl ho probudit, tak šel pro souseda. Soused volal policajty a děda už byl mrtvý,“ řekl televizi Nova jeho kamarád Zdenek Korous.

Ten se nyní bude o chlapce starat. „Já jsem měl kluky na sebe napsané už deset let. Měli jsme to přes magistrát zařízené, kdyby byl v nemocnici, nebo se něco stalo, kdyby umřel, tak že se o ně postarám,“ dodal zlomeným hlasem nový opatrovník Daniela (13) a Dominika (11).

K němu chlapci putovali zřejmě ještě v noci. „Kluci plakali, když je policisté odváželi. S dědou byli hodně spjatí. Je mi jich líto. Moc smutný příběh,“ popsala sousedka. 

Nikdo to nečekal

Sousedy smrt dědečka Zdeňka velmi zasáhla. „Lidé v domě panu Sporerovi fandili a těšil se velkému uznání sousedů za obětavou péči, kterou vnukům věnoval,“ řekl deníku Aha! Petr Prokeš, mluvčí Stavebního bytového družstva Krušnohor, kde měl senior pronajatý byt. 

Podle sousedů nic nenasvědčovalo tomu, že má pan Sporer zdravotní problémy. „Děda ještě snad v neděli pral,“ ukázala sousedka na prádlo pověšené na sušáku v okně. „Kdykoliv se podívám vzhůru, vidím je a chce se mi taky brečet. Pořád vidím ty plačící kluky,“ dodala.

Tajemství mrtvé dcery

Život pana Zdeňka byl plný těžkých zkoušek. Manželka, se kterou měl dvě dcery, ho opustila, protože se nedokázala smířit s tím, že jedna z holčiček trpí epilepsií. S sebou si odvedla pouze zdravou dceru.

Zdeněk se ale o nemocné dítě dokázal postarat sám. Když dospěla, našla si přítele a porodila dva syny. Vztah se jí ale brzy zhroutil a své děti opustila. Domů už se nikdy nevrátila.

Pan Zdeněk později zjistil, že zemřela. Nikdy se ale nedozvěděl, za jakých okolností k tomu došlo, ani proč opustila své syny. O ty se ale rozhodl postarat a vzal si je do opatrovnictví.

VIDEO: Akce nový domov: Opadaná omítka, starý nábytek a minimum prostoru! 

Video Akce nový domov: Opadaná omítka, starý nábytek a minimum prostoru! - TV Nova
1080p 720p 480p 360p 240p
<p>Tereza Pergnerová se vrací na televizní obrazovky, aby změnila osud lidem, kteří se ocitli v nouzi. Osobně zjišťuje, v jak otřesných podmínkách tito lidé žijí, často bez jakékoliv naděje na lepší budoucnost. "Akce Nový domov" dává příležitost rodinám hodit starosti o bydlení za hlavu a vstoupit do nové životní etapy.</p> <p>Tentokrát Terezu zaujal příběh životem zkoušené matky a babičky, dvaapadesátileté Květy Cínové z Hradce Králové, která se přes životní trable a těžkou nemoc nevzdává a statečně bojuje s osudem.</p> <p>Květa Cínová vychovala celkem 8 dětí. V době, kdy musela bojovat o jejich budoucnost, ji zradilo zdraví. Mozková mrtvice ji na čas vyřadila ze života a připravila o paměť, řeč, ale hlavně o to nejdůležitější, o mateřský cit. Přesto svůj boj nevzdala a dnes kromě svých dvou dětí, které ještě studují - Tomáš (19) a Pamela (17), vychovává v malém panelovém bytě 2+1 ještě své tři vnučky, Sabrinu (14), Valerii (7) a Viktorii (4). Na odpočinek a vlastní život zatím nemá čas a s pěti dětmi finance na obnovu bydlení opravdu nezbývají.</p> <p>Hradecký byt paní Cínové rozhodně neodpovídá standardům bydlení. Zcela nevyhovující je velikost. Byt 2+1 rodině v žádném případě neumožňuje dostatek prostoru a o soukromí se tu mluvit také nedá. Nejvíce trápí paní Cínovou kuchyň. A hlavně to, že prostor neumožňuje zasednout celé rodině k jednomu stolu. To není ale zdaleka všechno. V bytě ze zastavil čas. Nábytek je desítky let starý a většina spotřebičů nefunguje. Sprchová hadice je oblepená lepící páskou. Jelikož paní Cínová živí pět dětí, nemůže si dovolit investovat do modernizace bytu. Doplnit energii není pro matku a babičku zároveň vůbec jednoduché, a to už vůbec ne v těchto podmínkách.</p> <p>Dokáže vyplnit tým pořadu Akce nový domov v čele s Terezou Pergnerovou sny celé rodiny? <strong>Akci nový domov uvidíte už ve středu od 20:20 na Nově.</strong></p>

Doporučujeme
Další videa