Dočasné tetování hennou může být pořádně nebezpečné. Své o tom ví Britka Sophie Akis, která si ho nechala udělat na dovolené v Maroku. Jenže místo vysněného obrázku si přivezla opuchlé ruce plné puchýřů.

Mladá dívka přitom dodržela nejdůležitější radu. Den předtím, než se nechala pokreslit, se s pouličním prodejcem dohodla, aby jí otestoval kůži. Chtěla tak zjistit, jestli se u ní neprojeví alergická reakce. Když se zdálo být vše v pořádku, na druhý den si od obchodníka nechala na ruce nakreslit orientální obrazce.

"Během několika začala mít potíže. Otekly jí ruce a naskákaly puchýře. Protože druhý den měla letět domů, vzali jsme ji do lékárny, kde dostala prášek a nakrémovali jí a obvázali ruce," popsala britskému deníky DailyMail maminka Wendy (56).

Když Sophie přistála v Turecku, kde žije s manželem, ihned zamířila do nemocnice. Lékaři jí řekli, že dostala alergickou reakci a naordinovali jí, aby si máčela ruce v jódovém roztoku a mazala si je kortizonem. "Pořád jí to strašně bolí. Je mi jí moc líto. Doufám, že když se o ruce bude starat, tak nebude mít jizvy," dodala Wendy.

Nebezpečí henny spočívá v chemické látce para-fenylendiamin (PPD), která se používá i v barvách na vlasy. V Evropské unii je ale její používání přísně regulováno. Do henny se přidává kvůli tmavé barvě a delší trvanlivosti, samotná henna je obyčejně oranžová s červenohnědým nádechem. Právě PPD ale u některých lidí způsobuje vážné alergické reakce.

Video: Prudká reakce na tetování černou hennou

Video
délka: 00:11
480p 360p 240p

Prudká reakce na tetování černou hennou Youtube/Supermámy

Fotogalerie
8 fotografií