Finalistka Miss Itálie 2007 přišla nejprve do pořadu Maurizio Costanzo show televizní stanice Canale 5 zahalená šátkem, aby jí nebylo vidět do tváře. Nakonec se ale odhodlala provizorní masku sundat. A to i přesto, že ji moderátor řekl, že nemusí. „Chci, abyste viděli, co mi udělal. Tohle není láska,“ vypověděla před kamerami.

Když mi kyselina požírala obličej, klečela jsem na kolenech a modlila jsem se. Modlila jsem se k bohu: Vezmi si mou krásu, ale ponech mi alespoň zrak,“ řekla Gessica. S expřítelem, který ji znetvořil, se poznala v akváriu, kde oba pracovali. Jorge Tavares útok popírá a čeká na soud ve vězení.

Než podstoupí zákrok na plastické chirurgii, musí počkat rok, než se její kůže dostatečně zotaví. Měsíčně musí platit v přepočtu téměř 20 tisíc korun na léky, pleťové krémy a kapky do očí. „Musím utratit všechny peníze za léky. Každou půlhodinu si musím používat oční kapky,“ říká Gessica.

Musím si mazat neustále kůže. Nemohu vykonávat svou práci, protože nemohu jít do vody. I když se mi udělá lépe, budu mít jizvy na duši po zbytek svého života. Budu se bát vystoupit z auta a jít domů, protože prožívám tu hrozivou scénu znovu a znovu,“ dodala Gessica.

Její expřítel na ni zaútočil u vozu kvůli tomu, že ho opustila a našla si novou lásku. Pomyšlení na to, že si její krásu užívá jiný muž, prostě nesnesl. Gessica by to do něj přitom nikdy neřekla. Vzpomíná, že když byli spolu, choval se k ní dobře. Jenže zhrzený chlap dokáže pořádně ublížit.

Fotogalerie
17 fotografií

Podívejte se, jak se líčí oběti útoku kyselinou:

Video
délka: 01:07.08
720p 480p 360p 240p

Jak se líčí znetvořené oběť kyselinového útoku... Youtube.com