Soud stále projednává tragickou smrti Pippy, která si vzala život v roce 2015. Tehdy trpěla anorexií, podvýživou, depresemi a sebepoškozováním již tři roky. „Začala být posedlá, když se na sebe dívala z profilu do zrcadla a ptala se, zda je její čelist tlustá,“ vzpomínala v soudní síni maminka.

Uplynuly měsíce a roky. Situace se ale nelepšila a rodiče proto umístili dceru do psychiatrické léčebny. Lékaři se jí snažili pomoci a posléze dospěli k názoru, že může být propuštěna. Rodiče se báli, že si může ublížit, ale cítili, že nemají na výběr, než dítě přijmout zpátky doma.

Trvalo pouhých pět dní, než se s dcerkou opět kvůli jejímu zdravotnímu stavu pohádali. Pippa chtěla stále chodit do posilovny cvičit. „Teď se jdu zabít,“ zakřičela na něj a utekla z domova. Bohužel skočila na trati pod vlak. Zranění byla příliš vážná a křehká dívenka na místě zemřela.

Rodiče se nakonec rozhodli jménem své dcery založit nadaci, která by měla pomoci dívkám s problémy, které sužovaly jí. „Nechci, aby život Pippy a její utrpení nepřišlo vniveč. Ona sama se pokoušela pomoci dívkám se stejnými útrapami, chceme proto pokračovat s její nadací,“ dodala maminka.

Fotogalerie
8 fotografií

Podívejte se na příběh anorektičky Elle, která vážila 35 kilo:

Video
délka: 05:33.03
720p 480p 360p 240p

Elle v sedmnácti vážila 35 kilo a začaly jí selhávat játra a ledviny. Profimedia.cz