Vše přitom začalo banálním úrazem! Wang Č’-siang (55) pracoval v roce 2004 jako dělník na stavbě, když se zranil. Strnula mu šíje a začalo ho bolet za krkem. Došel si tedy s problémem k doktorovi, což si dnes zřejmě dennodenně vyčítá. Místo aby mu ale lékaři pomohli, jeho problém ještě mnohonásobně zhoršili.

Diagnostikovali totiž Wangovi rakovinu, konkrétně nádor štítné žlázy, který narůstá, pokud metabolismus těla není v rovnováze. Jako léčbu proto určili hormonální terapii, jenže ta způsobila, že jeho krk extrémně natekl a zvětšil se do neuvěřitelných rozměrů. Na některých místech otok dosahuje až 30 centimetrů!

Nebohému muži tato nemoc zcela zabránila žít normálním životem. Nemůže pracovat, lidé na ulici se na něj bojí i podívat. Dokonce mu kvůli tomu utekla i manželka. Tímto způsobem přežívá už 13 let.

Dávno ztratil důvěru v lékaře, kteří ho původně ošetřovali, a tak zamířil do větší nemocnice. Tam se konečně dozvěděl, co jeho prvotní komplikace vlastně způsobovalo. Lipom, tedy nezhoubný nádor tvořený tukem v měkké tkáni pod kůží.

Dokonce mu s novou diagnózou vysvitla i naděje na uzdravení díky operaci. Jenže ta stojí 100 tisíc čínských jenů, což v přepočtu činí přes 350 tisíc korun. A takto drahý zákrok si bohužel Wang nemůže dovolit. Bude muset dál žít s obřím krkem, nebo se pro něj najde pomoci?

VIDEO: S operacemi obřích nádroů mají zkušenosti i lékaři u nás.

Video
délka: 01:23.15
720p 480p 360p 240p

Obří nádor Blesk.cz