Sbírka pro mrtvého hasiče (†38) a kamaráda: Vždy pomáhal ostatním, pomozme teď jeho rodině!

Autor: aba - 
8. 3. 2017
19:41

Osmatřicetiletý Luděk Vodolan, nadpraporčík Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, zemřel po krátké, ale o to zákeřnější nemoci letos v lednu. Jeho kolegové by teď rádi nějak pomohli jeho rodině, a tak se rozhodli uspořádat sbírku.

Jeho smrt zasáhla nejen hasiče, ale i policisty Středočeského kraje. Luděk měl pomoc lidem v krvi, a tak, než se na dvanáct let stal hasičem, pracoval předtím pět let jako policista. Jeho kolegové na něj vzpomínají jen v tom nejlepším.

"Luďka si budeme všichni pamatovat jako přátelského, spolehlivého a pracovitého hasiče, lezce a velitele družstva. Především si jej ale budeme pamatovat jako výborného kamaráda, skvělého tátu a vášnivého myslivce, který byl vždy ochotný pomoci a poradit, a to jak v životě profesním, tak i osobním," napsal o Luďkovi mluvčí za sbor středočeských hasičů.

Teď  se rozhodli pomoci jeho pozůstalé rodině a pod heslem "Nikdy neváhal pomoci ostatním - pomozme teď společně jeho rodině" pořádají hasiči veřejnou sbírku, jejímž cílem je vytvořit finanční rezervu pro rodinu zesnulého Luďka. Pomoci může každý jakoukoli finanční částkou poslanou na transparentní účet s číslem 2901148634/2010. Sbírka končí 31. 5. 2017. 

Luděk zemřel kvůli zákeřné nemoci, ale hasiči nasazují své životy každý den. Bohužel si některé náročné zásahy vyžádají i životy z řad záchranného sboru. Tak tomu bylo i v případě Jana Odermatta (†45), který zemřel při hašení požáru v únoru. Níže se můžete podívat na záznam smuteční řeči z jeho pohřbu.

Video Smuteční řeč na pohřbu hasiče Jana Odermatta - Tadeáš Provazník
480p 360p 240p

Doporučujeme
flesch2z ( 8. března 2017 21:52 )

Hej! BABIŠ ROZDÁVÁ MILIONY!!!!! Ale fakt, na co čekáte?!

Zobrazit celou diskusi
Další videa