„Milá Šárko, už se moc těším, až tě zase ponesu na krku, půjdeme na houpačky nebo na džus. Než se vrátím, posílám ti aspoň obrázek, který si můžeš s maminkou vybarvit. Až se vrátím, pojedeme spolu na přesně takový výlet...,“ píše v dopise Ivan Buchta své dvouleté dcerce Šárce. Nezapomněl ani na miminko, které se má teprve narodit. Bude to holčička Eliška! „Rád bych ti zpíval a mručel, četl a vyprávěl, abych ti zpříjemnil pobyt v břiše. Moc se na tebe těším!“

Situace Martina a Ivana je nepřehledná, přestože se k nim ve vězení chovají korektně, vidina posunu v jejich případu je zatím nejasná. Situaci totiž značně komplikují nejrůznější řecké stávky. „Po 10. listopadu by soud měl projednávat jejich odvolání, ale netušíme, zda se tak skutečně stane,“ uvedla právní zástupkyně obou rodin Dagmar Raupachová.

Rodiny pro své syny dělají, co mohou, otcové obou zadržených je byli navštívit ve vězení. „To, že nás mohli vidět je psychicky velmi povzbudilo. Kluci říkali, že se k nim dozorci chovají slušně,“ uvedl před časem pro Blesk tatínek Martina Miloslav Pezlar.

Fotogalerie
6 fotografií