Nemocnice: Tělíčko dítěte bylo úředně pohřbeno

Autor: zb, hra, šim, mivrk - 
29. 9. 2010
12:02

Zoufalé matce Hildegardě Šimáčkové svitla naděje, že se dozví, co se stalo s tělíčkem jejího mrtvého syna, který zemřel jen deset hodin po narození. Chtěla ho sama pohřbít, v nemocnici však už nebylo. Nyní se českobudějovická nemocnice konečně vyjádřila. „Dítě bylo úředně pohřbeno,“ zní vyjádření z nemocnice.

Paní Šimáčková byla kvůli komplikovanému porodu dvanáct dní v nemocnici. „Domluvila jsem se s doktorkou, že tělíčko zůstane po pitvě na patologii, a až mě pustí z nemocnice, tak si ho vyzvednu. O tom, že budu moci svoje dítě pohřbít, mě ujistil i pan primář,“ popsala tragédii zoufalá maminka, která o své novorozeňátko přišla jen pár hodin po porodu.

Když ženu propustili z nemocnice, objednala v Sušici pohřební službu, která měla pro děťátko zajet. Jaké bylo jejich překvapení, když jim v nemocnici řekli, že tělo dítěte nemají. „Naznačovali mi, že tělíčko spálili,“ řekl Blesk.cz šokovaný Miroslav Adámek (42) z pohřební služby.

Podá žalobu?

Nemocnice nejprve nechtěla nic komentovat. V úterý vydala prohlášení o tom, že dítě pohřbili. „O pohybu zemřelého dítěte je vedena kompletní dokumentace a víme, že ani na vteřinu nebylo postrádáno. Dítě bylo po jedenácti dnech pobytu na patologii odvezeno pohřební službou a úředně pohřbeno,“ uvedla na vysvětlenou nemocnice.

Paní Šimáčkové, která byla v nemocnici jen o den déle než tělíčko jejího mrtvého synka, přitom tamní personál slíbil, že si ho bude moci pohřbít sama. Zoufalá matka zvažuje, že na nemocnici podá žalobu.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
mi1sa ( 5. října 2010 00:26 )

sledovat jste na mě moc rychlý stačí jedna novinka za 14 dnů

demiro ( 4. října 2010 20:21 )

Te článek už tady visí týden...

mi1sa ( 3. října 2010 12:59 )

nějaká aktuální novinka jsem zvědavý co bude v listopadu ...

klee ( 1. října 2010 11:09 )

Je mi moc líto té paní, to co si dovolí v nemocnici v ČB je opravdu děs. S tamním přístupem k pacientkám při porodu se ale nedivím ničemu... Proto jsem se před rokem rozhodla rodit raději v Českém Krumlově přestože bydlím přímo v ČB. Možná když se v tom novináři trochu víc povrtaj začne se s tamním personálem konečně něco dít.

arew ( 30. září 2010 16:18 )

Naprosto souhlasím, jako "truchlící" matka nevypadá, ale jako chtíč peněz rozhodně..Mně umřít dítě, rozhodně nebudu vyhledávat bulvár a trávit s ním dni...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa