„Dostali jsme se do začarovaného kruhu. Důchod maminky je 223 eur (5 500 Kč), za elektřinu se nedalo zaplatit. Přišli nás odpojit. Upozornila jsem je, že je odkázaná na kyslíkový přístroj. I lékař jim řekl, že ji vystavili riziku smrti.

Dluh činí 1600 eur (asi 40 tisíc Kč), možná víc, protože jsem elektřinu zapojila načerno,“ říká její dcera Alena Šulyová (42).

V úterý přišli technici a domek definitivně odpojili od sítě. Vnuk se rozplakal: „Babička přestane dýchat.“ Energetici se zeptali proč, tak jim ukázal dýchací přístroj. Ten ještě fungoval protože měl zvláštní, načerno napojené vedení. Montéři nechali Jaroslavu Koleníkovou ještě 20 minut dýchat a pak odpojili i přístroj!

Obec podá paní Jaroslavě pomocnou ruku

Žena skončila v nemocnici, odkud ji zanedlouho pustili domů. Na přístroji byla napojená podle potřeby, někdy i 18 hodin denně. Cítí se špatně.

Rodina se na vedení obce pro pomoc neobrátila, ta je ale ochotná Jaroslavě pomoci. „Poskytneme jí finanční dávky, nebo ji umístíme do pečovatelského domu,“ řekla Novému Času  starostka Zdena Hyžáková.

Paní Jaroslava používá dýchací přístroj několik hodin denně
Paní Jaroslava používá dýchací přístroj několik hodin denně
Autor: anc