Proč moje dcera nepřežila operaci žlučníku?!

Už 14 měsíců bojuje Jaroslava Lukavská s havlíčkobrodskou nemocnicí
Autor: Jiří Čada - 
9. 4. 2010
06:55

Nepožaduje žádné odškodné, chce znát jen pravdu o smrti své dcery. Zatím ale marně! Jaroslava Lukavská (76) už čtrnáctý měsíc bojuje s havlíčkobrodskou nemocnicí, kde v únoru 2009 nečekaně zemřela její dcera Alena (†43) po plánované operaci žlučníku. Vedení nemocnice dodnes nevysvětlilo, proč její dcera zemřela.

„Vaše dcera před deseti minutami zemřela, nevíme vůbec proč.“ Těmito děsivými slovy přivítala lékařka v havlíčkobrodské nemocnici Jaroslavu Lukavskou. Té se v tu chvíli zhroutil svět. Zemřela jí jediná dcera, po které zůstal tehdy sedmiletý syn Štěpánek. Po nemocnici chce Lukavská vědět, zda personál nepochybil. Podala trestní oznámení, dovolání podala i ke státnímu zastupitelství. Policie případ po čase odložila a Lukavská si najala advokátku. Podaly společně stížnost na Českou lékařskou komoru. „Po smrti nebyla pitva provedena podrobně, neprovedli všechna potřebná vyšetření,“ tvrdí advokátka Jana Flégrová.

Mluvčí nemocnice Petra Černo tvrdí, že léčebný postup byl správný. „Za pravdu nám dal Ústav soudního lékařství, Česká lékařská komora, policie i krajský úřad. Bohužel, komplikace někdy nastávají,“ uvedla mluvčí. To, co chce Lukavská vědět nejvíc, ale neřekla.

„Já po nich nechci žádné peníze, já chci znát pravdu o smrti dcery. Nic víc!“ tvrdí žena. Je rozhodnutá podat stížnost na ministerstvo spravedlnosti a zdravotnictví.

Dcera Alena (†43) se synem Štěpánkem po zápisu do první třídyDcera Alena (†43) se synem Štěpánkem po zápisu do první třídy | 

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
arcaben ( 10. dubna 2010 07:32 )

protože neví jak by to otočil na rasizmus!

e.44 ( 9. dubna 2010 21:31 )

To už je jedno, kdo bude ty peníze nárokovat, a je samozřejmě jasné, že v případě pochybení lékařů má na ty peníze nárok.

anka ( 9. dubna 2010 18:16 )

proc by mela mit zajem o penize? Pokud nemocnice udelala chybu, ty si muze narokovat manzel, ktery bude sam vychovavat 7 lete dite....

singhaja ( 9. dubna 2010 17:27 )

Chybí mi tady komentář toho kre.ena ze Stuttgartu

e.44 ( 9. dubna 2010 16:33 )

Nic takového jsem nenapsala, ani nemyslela! Pouze jsem napsala, že se mi nezdá, že by pani Lukavská neměla zájem o peněžní vyrovnání.A také si myslím, že pokud se prokáže nějaké zavinění ze strany doktorů, tak se s nimi o to vyrovnání bude určitě soudit.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa