Pavlínka (3) s dědou (66): Tak je změnilo stěhování

Autor: Helena Lacinová - 
10. 2. 2010
06:35

Na Pavlínku (3) s dědou Andrejem Kocurem (66), kteří ještě donedávna žili ve vybydleném domě v Lomu u Mostu, pěje personál azylového domu v Oseku samou chválu.

Dvojice tu našla útočiště poté, co se musela počátkem února vystěhovat ze špinavého bytu, kde živořila v otřesných podmínkách přes sedm měsíců. Pavlínčin táta je ve vězení a máma o ni projevila zájem, až když příběh zveřejnil Blesk.

„Pavlínka zná barvy, umí spoustu věcí pojmenovat. Tohle jsme vůbec nečekali. Její děda má uklizeno lépe než některé ženy tady. Prádlo má srovnané do komínků,“ chválila oba nové obyvatele Karolína Vankovská, šéfová zařízení pro rodinu v tísni.

Podotkla, že Kocurovi pomáhají a dohlíží, když vaří pro malou, na její hygienu a koupání. „S vodou sice Pavlínka moc kamarádka nebyla, ale učí se opravdu rychle,“ usmívala se Vankovská.

Šéfovou také překvapuje, jak se Andrej Kocur vnučce věnuje. Pochválila ho, že s ní tráví veškerý čas a nikam od ní ani neodchází. „Hraje si s ní, vypráví pohádky. Patří asi k těm, co jsou lepší prarodiče než rodiče,“ dodala.

Také Andrej Kocur si bydlení v garsonce s vlastním sociálním zařízením pochvaluje. Starostí o budoucnost se ale nezbavil. Dosud nedostal žádnou odpověď na žádost o odklad nástupu trestu za to, že neposílal dceru do školy.

Za několik dní se má vrátit z vězení jeho syn a Pavlínčin otec Roman (29), který má dceru svěřenu do péče. A soud rozhoduje o žádosti biologické matky Pavlínky, která poté, co Blesk začal o vnučce s dědou psát, požádala o její svěření do péče.

Doporučujeme
dostojevskij ( 12. února 2010 08:29 )

Na západě to tak funguje a ještě si musí chodit pro peníze i vícekrát za měsíc, aby se naučili vyžít!!!!!!!!!! A hlavně je žeňte do práce! Ta kravina, že jim zajistí úklid!!!!!!!!!! Bože, copak jsou nemohoucí!!!!!!!!!!!!! U nás sociálka nepracuje, ale sedí na židli a sedí!!!!!!!! A děda?..... Tomu já nevěřím ani slovo!!!!!!!!!!! Pavlínky je mi líto. Moje vnoučata mají opravdu hodnou maminku a jsou taková sluníčka, že kamkoli s nimi jdeme, tak jsou středem zájmu, jak jsiou hodná.

socatko ( 11. února 2010 12:39 )

Ahoj aapricot89, dekuji Tobe i zirafe, jsem rada, ze jsou jeste lide, kteri se umi podivat na veci objektivne. Dedovi to slusi, vypada stastny a o male Pavlince ani nemluve! Nejkrasnejsi je smejici se dite, a nejkrasnejsi rec je smich, hlavne detsky!! Takze damy dekuji ze jsou na svete lide kteri maji na pravem miste, to plati i pro vsechny, kteri pomohli a pomahaji

zirafa ( 11. února 2010 08:27 )

ahoj aapricot, kde ses toulala?

zirafa ( 11. února 2010 08:26 )

mě je taky smutno z toho, že pro některé lidi je cit až na 2. nebo ještě nižším místě.....

ashari ( 10. února 2010 23:09 )

Jste se z te lasky, dedouska a pavlinecky nepo Jsou to asocialove, dedek ji ma jako rukojmi aby nemusel do kriminalu. Mama se o ni starat pry nemohla dedek ji vyhrozoval ze ji zabije kdyz se k male priblizi, ale to je burt, Kdyby ji vcas odebrali, davno mohla byt v dobre rodine a skody mohly byt zmirnene. Takto nam tady v lepsim pripade roste slapka v horsim neustale tehotna tovarna na davky

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa