Děsivý případ šikany v kasárnách: Mladý voják se uvařil v kotli!

Česká kasárna zažila nejeden případ šikany (ilustrační foto)
Autor: simao - 
19. 6. 2014
06:12

Způsobů šikany na vojně bylo mnoho, mazáci si zobáky všemožně "podávali". Některé příběhy jsou vcelku úsměvné, najdou se však i pořádně drsné historky, které nejednou skončily tragicky. Tohle je jedna z nich. S Blesk.cz se o ni podělil jeden ze čtenářů, který si příliš nezadal s mistrem hororu Alfredem Hitchcockem. 

Možnost návratu branné povinnosti vyvolala i u vás, čtenářů, vzpomínky na doby, kdy vojna byla tradiční součástí životů v Česku, resp. Československu. "Ještě tam nemáte Rozhánění mraků. Aby druhý den nepršelo, tak se venku běhalo s košťatama a mávalo s nima nad hlavou a rozháněly se tak mraky," napsal na tip@blesk.cz svou zkušenost se šikanou branců ze strany mazáků čtenář Ladislav. Reagoval tak na seznam způsobů, jak mazáci šikanovali podle různých zdrojů zobáky. 

To čtenář Libor T. z Jablonecka také zareagoval na výzvu o zasílání příběhů z kasáren. Pokud však byla předchozí reakce do jisté míry úsměvná, při tomto příběhu tuhne člověku krev v žilách.

Vše začíná ještě optimisticky. Libor je z generace, která na vojnu šla v roce 2002 a strávila zde povinný jeden rok. Zasahoval i při tehdejších povodních na Litoměřicku. Ale zažil i další věci. "Během prvních dvou měsíců jsme jako branci navštěvovali různé přednášky v útvarovém kinosále. Jednou nám přišel přednášet vojenský policista o šikaně na vojně a příběh, který nám popsal, nikdy nezapomenu," zahájil Libor své vyprávění příběhu, který se údajně odehrál v 80. letech.

Uvařený bažant

"Je známo, že při prvních měsících výcviku se chodilo do sprch po rotách ve více jak dvaceti vojácích, pod dohledem velitelů družstev. Jeden z mazáků si zasedl na jednoho nováčka a neumožňoval mu provést osobní hygienu. Další různě provedená šikana následovala. Mimo jiné i neustálé celodenní služby v kuchyni, tzv. flaksa," napsal nám čtenář.

Mladý voják však prý úklidu v kuchyni chtěl využít k tomu, aby se přece jen umyl. "Večer před koncem služby si napustil kotel na polévku vodou, zapálil hořák, aby se voda ohřála a on se mohl v klidu a bez urážek omýt. Jen si neuvědomil, že si světla v kuchyni povšimne devéťák (dozorčí útvaru), který se šel podívat, co se děje," popsal čtenář začátek až neskutečného a děsivého dramatu.

"Vojín se zalekl a zavřel poklop kotle, který byl k jeho smůle na pojistku, jelikož kotel byl tlakový. Dozorčí zhasl a odešel. Ráno našla nová směna už jen torzo rozvařeného těla. Vše se vyšetřilo a mazák, který šikanoval, byl potrestán. Ale život byl zmařen," zakončil čtenář své děsivé vyprávění.

Máte také osobní historku, týkající se šikany na vojně? Piště na tip@blesk.cz

Doporučujeme
rezacek ( 23. června 2014 00:40 )

Jen naprostý idiot se může zastávat vojny. Ta nejhorší spodina inteligenční i morální šla dělat lampasáky (jiného by ai ani nevzali), sadistická svoloč "vedla výcvik". A dnes? Stejné zrůdy za naše peníze dělají žoldáky někde v horoucích peklech a chtějí, abychom se jim ještě klaněli, když náhodou nějakej tam zařve. Přitom pro prachy tam táhl, pro prachy zařval. Nový branný zákon, pokud se přijme, bude zločinný od samého začátku.

mabo ( 21. června 2014 10:20 )

Šikana tehdy a dnes,asi jste nepochopili,že nový branný zákon není o šikaně,ale o přílivu nových vojáků do řad bojovníků za "svobodu".Jsme přeci součástí EU a NATO,napřed se tvrdilo,že my armádu nepotřebujeme,že nás naši spojenci ochrání.Dnes jak EU zavelí,tak musíme doplnit tyto řady našimi kluky a děvčaty.Dříve šikana,dnes možná cínová rakev,nebo invalidita.Ale ano,EU,NATO a náš nový branný zákon se o takové vojáky postará,zaplatí jim drahé protézy,prvotřídní léčbu a hlavně hodně článků o hrdinství.Dříve vedení naší armády psalo,musíme šetřit,nic jiného než šetřit a dnes budeme opět všechno budovat znovu,tak včem je logika.Ach,jo,nechápu.

fill-ll ( 21. června 2014 10:01 )

 tenhle clanek je pravdivy.u nas na utvaru bylo zvykem kazdou nedeli varit vojina na obed a na vanoce se vzdy pekl svobodnik na medu a safranu...

surfer ( 20. června 2014 11:36 )

ty jsi taky ale pěkně blbej!

surfer ( 20. června 2014 11:33 )

naivko, ženský s hodností roťandy byli tzv. Feldhuren, ti si vylívali svoje mindráky na obyčejných vojácích a nedej bože, když taková flundra měla ještě k tomu krámy, tak to se dokázala vyřádit na každým. Já je posílal rovnou do pi/či, měl jsem suprovou vojnu na štábu a to bylo v době, kdy nás obsadili v roce `68 Rusáci. v té době se nejvíce ukázaly charaktery lidí, připosraní důstojníci a odvážní branci, kteří hodlali bránit kasárna za každou cenu. Článek nepovažuji vůbec za přehnanej, blbnulo se skutečně, měli jsme majora, který se postavil doprostřed jídelny a řval "vojáci, žerte, žerte, přežraný voják není schopný boje".

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa