Slovensko uzavírá další přechod s Ukrajinou

Celníci na hranicích s Ukrajinou se chrání rouškami
Autor: INT, han - 
8. 11. 2009
08:55

Obavy z prasečí chřipky sílí. Slovensko kvůli epidemii na Ukrajině od dnešního rána dočasně uzavře hraniční přechod Ubľa. Chřipkový vir doposud na Ukrajině zabil přes 130 lidí.

Ale jen u některých z nich se potvrdilo úmrtí na prasečí chřipku. Ta prý do 14 dnů ohrozí i Česko. První oběť této nemoci hlásí pravděpodobně i Slovensko...

Pro motoristy zůstane v provozu jen přechod ve Vyšném Nemeckém. Na Slovensku zatím epidemie sezonní ani prasečí chřipky podle hygieniků nevypukla. Nemoc si zřejmě vyžádala v zemi i první oběť. Ve středu hospitalizovali ženu (†48), u níž se virus prasečí chřipky potvrdil. Žena však měla zdravotní problémy se srdcem, během pár hodin jí vypověděly službu životně důležité orgány. Co úmrtí zapříčinilo, potvrdí až zítřejší pitva.

Prasečí chřipka může ČR ohrozit do 14 dnů. Jak uvedl server tn.cz, Svaz pacientů České republiky vyzval občany, aby se vyhýbali místům s vysokou koncentrací lidí, nepodávali si při setkání ruce, nelíbali se. Na veřejnosti by se měli pohybovat s rouškou.

Hlavní hygienik Michael Vít to považuje za zbytečné. „Zatím není nutné, aby lidé v Česku nosili roušky,“ řekl pro tn.cz.

Před nošením roušek varuje i šéf České vakcinologické společnosti Roman Prymula. „Je to nesmysl. Vede to k většímu riziku: na roušce ulpí bacily a ty se při jejím sundávání dostanou na ruce.“

 

Prasečí chřipkaPrasečí chřipka | 

Doporučujeme
suuri ( 9. listopadu 2009 01:08 )

Zrovna vcera v noci se vratila ukrajinska rodina z navstevy Ukrajiny.Pracují v lázeňském domě v KV a děti chodí tady do školy.Prý je na hranicích "prohlédli" Jestli něco přivezli,co se může projevit za pár dní,tak potěš PB!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa